El blenderi tavsiyesi

hy123

Üye
Uzun süre bozulmayacak bir el blender tavsiye edebilir misiniz?

elbette tavsiye verebiliriz. ama şöyle bir sıkıntı var. her ürünün bir ticari ömrü vardır, bir de kullanım ömrü vardır. bozulmasın istiyorsanız dolabınıza koyarsınız, sordular mı var dersiniz ve uzuuuun süre size bakan bir blenderınız olur. marka derseniz mulinex derim kaç yıldır kullanıyorum hala bozmayı beceremedim. çalışmayan prizde kullanmaya kalkınca, bozulduğuna karar verip bir arçelik aldım. sanırım ikinci yada üçüncü kullanımımda motoru dahil gövdesini bile yaktım. amacına uygun kullandığınız sürece size hizmet veren ne yazık ki Türk markası tavsiye edemiyorum. bu arada üzülmesin diye arçeliği (servis arkadaşımdı, garantiye bir şekilde soktu ve yeniledi) üzülmesin sıkılmasın kendini yalnız hissetmesin diye altı ayda bir son derece nazik kullanırım. hala elimde kalacak diye korkuyorum.

Motor ucu dişlisi kavrama parçası ''plastik'' olan her marka bozulmaya (aşınmaya ve dişli değişimine)mahkumdur.

chsjf2b.jpg

Ev tipi el aletleri çok hassastır. İçinden çıkan uyarılarda 20 saniye bir dakika gibi uzun olmayan süreler kullanılması ve her kullanım arası belli bir süre dinlendirilmesi önerilir. Dayanıklı bir alet düşünülüyorsa sanayi tipi diyeceğim lokanta ve büyük mutfak tipi olanlara bakılabilir. Ama o fiyata 8-10 tane alınabilir! O yüzden önerilen kullanım uyarılarına göre kullanılırsa uzun süre işinizi görür. Yukarıda belirtildiği gibi en çok arıza yapan ucundaki plastik/ebonit türü (kaplin) bağlantı elemanıdır. Uzun kullanımlarda motorun ısınması ve döndüren milin ısınarak gevşemesinden kaynaklıdır. Evde birkaç kez ya kaplini satın aldım ya da mile ince bir bant sararak sıkıştırıp kullanmaya devam ettim.

Yaklasik 10 yıldır tefal in aşağıdaki ürününü kullanıyorum. Cok memnunum.

images (1).jpeg

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular

Geri