Amatör Ev Kullanıcısı için Alet(ler) Tavsiyesi

erkamacar

Üye
Merhaba amatör olarak evde kullanabileceğim fiyat performans tamire merakı olan biri için aletler almayı düşünüyorum (tornavida seti, multimetre, ampermetre, havya, ısı tabancası gibi) mutlaka dursun kenarda lazım olur dediğiniz marka model tavsiyesi verebilir misiniz?

Merhaba amatör olarak evde kullanabileceğim fiyat performans tamire merakı olan biri için aletler almayı düşünüyorum (tornavida seti, multimetre, ampermetre, havya, ısı tabancası gibi) mutlaka dursun kenarda lazım olur dediğiniz marka model tavsiyesi verebilir misiniz?
güzel insan, amatörlük bile kademelidir. bilgi ne kadar yüksek olursa alet ihtiyacı o kadar fazla olur.
(kalite= fiyat). piyasayı kontrol ederek ve bilginizin gücünü siz sınayarak, ucuzundan kaliteye doğru adımlar atabilirsiniz. ilk aldığım multimetreyi üçüncü kullanışımda bozmuştum. ucuzu olduğu için de çok üzülmedim. daha çok öğrendiğimde artık ucuzların bana yetmediğini gördü ve kaliteyi yükselttim. kalem havya ile başladım ucuzunu aldım verim az aldım daha sonra kalitelisine geçtim, daha sonra da küçük bir istasyon aldım. (şimdi profesyonel istasyonum var). yan keskim, cımbızlarım, lehim pompası filan hepsi ucuzundan sonra kaliteliye doğru yükseldi. tornavida setlerim de öyle. amatörlük pahalı bir zevktir. emeklemeden koşmaya çalışmayın. küçük küçük başlayın. şu marka, bu marka demek bütçe için hatalı olur. size uygun fiyatlı olanı siz seçin. mümkünse elinizle dokunduğunuz aletleri alın, internetten aldığınız alet/cihaz teneke çıkabilir. yolunuz açık olsun.
şimdi size hangisini tavsiye edeyim? ikisi de multimetre
1708980437069.png
1708980502887.png

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,194
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular