Eğitim seti ihtiyacı?

sina-n

Üye
arkadaşlar bu konuyu açmak istememin tek sebebi sitede bazı yerler de buna benzer le karşılaşmam evt oturuumu açıyorum ve soruyorum ???
eğer bir öğrenciysek ve kendimizi yetiştirmek için nasıl bir eğitim seti almamız lazım ve tabi ki en önemlisi hengi plc ler bu konuda iyi işe yarar....
lütfen set halinde yazın ne gerekiyorsa???
şididen kolay gelsin herkese insallah birilerine faydalı olur ben çok aramıştım :)

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
BENİM TAVSİYEM SANA SU ANDA SIEMENS İN S7300 PLC EĞİTİM SETİ BULUNMAKTA VE AYRICA 2 GÜNLÜKTE ÜCRETSİZ EĞİTİM VERMEKTELER RESMİ SİTELERİNE GİRİP İNCELERSEN GÖREBİLİRSİN

arkadaşlar yardımınız için çok teşekkur edrim ama benim tam olarak istediğim bu değil heralde bira daha fazlasını isteyecem sizden

eğer bi set almak istesem bu sette neler olması gerek mesela iki gün sonra yaa bunu unutmuşum demeyim ....

şimdiden saolun

ARKADAŞIM MERHABA ÖNCELİKLE İHTİYAÇLARINA UYGUN BİR SET ALMAYA BAK SONUÇTA PLC İLAVE MODÜLLER TAKILABİLSİN 1 İŞLEMCİ HABERŞLEŞME KABLOSU MALİ DURUMA GÖRE EKRAN,EKRANLA HABERLEŞME KABLOSU İMPUTLAR VE OUTPUTLAR SONRADA GELEBİLİR AMA TAM OLSUN DERSEN MODÜL ÇEŞİDİ ÇOK SADECE EĞİTİM İÇİN DÜŞÜNÜYORSAN TEK TEK TOPLAMAK PAHALIYA MAL OLUR TOPTAN İKİNCİ EL AL BAZI FARKLILIKLAR HARİCİNDE MANTIK HEP AYNI SONRA SANA TEKNİK DESTEK VEREBİLECEK BİR MARKA ALMANI TAVSİYE EDERİM İSTEDİĞİN BELLİ BİR MARKA VARSA YARDIMCI OLABİLİRİM TEMİN VE DÖKÜMAN KONUSUNDA HEPİMİZ AYNI YERLERDEN GEÇTİK KOLAY GELSİN

Merhabalar iyi bir eğitim seti örneği:

Fatek FBS-20MA 12 giriş 8 Çıkış bir PLC üzerinde 4 tane 10khz hızlı sayıcı girişi,
FBS-B2AD üzerine takılan onbord analog modül 2 giriş
Haberleşme kablosu (ücretsiz)
Opsiyonel olarak Operatör Paneli
Beijer H-T60t-S 5.7'' veya H-T40M-S 3.5'' Monokrom

Toplam 500YTL ye bu seti toplayabilirsin daha uyguna bulabileceğini sanmıyorum..

Ayrıntılı bilgi iiçin

Petek Teknoloji Ltd. Şti.
0216 550 45 12
Engin Genç

Selam,
PLC almak yerine öncelikle PLC ve Monitör simulasyonlu programlarını edinin.
Programlar üzerinde gelişmenizden sonra, Ürün seçimini otomatikman yapmış olursunuz.
Böylelikle başlangıçta para harcamamış olursunuz.
PLC konfigürasyonunda ise;
Analog Giriş çıkış olmalı, en az iki haberleşme tipine sahip olmalı, Ethernet portu olmalı veya ek modülü ile yapılabilmeli, Operatör panelleri ile kolay haberleşebilmeli. Tarama hızı ve bellek boyutu.
Dünya çapında yaygın olmalı, teknik destek alabilmelisiniz.
Operatör paneli için seçim haberleşme tiplerine göre size kalmış. Ancak içine kod yazılabilen paneller size yeri gelince kolaylık sağlayacaktır.
PLC için son notum şudur. A-B-C markası farketmez sizin programlamaya yatkın gördüğünüz yapıda olsun. Yazım dili kullanılabilir kolaylığı vs vs. Size kalmıştır.

Kolay gelsin.

piyasada kaynak olarak s7200 hakkında kitaplar var ilk başlangıç için elinde plc olsada okuyacağın kaynakta olması lazım o bakımdan s7200 le başlaman ideal

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri