DVR Kayıt Cihazı Ağdan İzleme

asd06

Üye
Merhaba

6 adet kayıt cihazını aynı ağdan 1 tane bilgisayarla izlemek istiyorum modem ayarları nasıl oluyor tavsiyelerinizi beklıyorum...teşşekurler

mobese merkezı mı :):) dosdum modem ayarları ıcın oncelıkle modemın markasını ve modelını soylemen lazım modemde acacagın portlar ıse dvr cıhazının kullandıgı portlarla alakalı her dvr cıhazı farklı port ısteyebılır.. tum dvr cıhazları web portunu kullanır buda 80 nolu porttur EGERKI SADECE LOKAL AGDA IZLEYECEKSEN tum dvr ıcın tek 80 nolu portu acman yeterlı yoksa cakısma yapar... dvrlerın baglı oldugu agdan ızlemen mumkun her dvr cıhazı farklı ıp almak zorunda aynı marka ve modellı dvrler otomatık olarak tek ıp verılmıs olabılır sende bunu manuel olarak 192.168.1.100 ..1.101..1.102 olarak verceksın 100 den baslatmamın sebebı lokal agda cakısma yasamaman ıcın ... lokal agda hangı dvr nın ıp sını yazarsan onu ızlersın.. pekı ben bunu dıs ıp de nasıl ızlıcem tek ıp var 6 cıhaz var dıyeceksın bende hıc bır zaman cozum tukenmez :)

bu sefer dvr cıhazlarının network bolumunde web port:80 yazar
1 cı dvr cıhazı ıcın web port:82
2 cı dvr cıhazı ıcın web port :83..... 3 4 6 cı dvr lerde manuel olarak web port vereceksın
senın dıs ıp numaran bu dıyelım 78.189.145.96 .... 1 cı dvr ıcın 82 portunu vermısdık buna gore sn 1 cı dvr chazını ızlemen ıcın
explorer a sunu yazacaksın 78.189.145.96:82 yazacaksın 2 cı dvr ı ızlemek cın 78.189.145.96:83... olarak dvm eder

78.189.145.96 bu ıp uskudar sımge kent sıtesıne aıt kurmus oldugum guvenlık sıstemıne aıttır kullanıcı adı: simge sıfre: kent eklentıyı yuklemeyı unutma :) anlamadıgın bı yer olursa yaz cvplım...

Merhaba

6 adet kayıt cihazını aynı ağdan 1 tane bilgisayarla izlemek istiyorum modem ayarları nasıl oluyor tavsiyelerinizi beklıyorum...teşşekurler

Aynı ağdan kasıt bilgisayar ile dvr cihazlarının aynı network üzerinde olması ise modemle bir işiniz yok. Modem ayarı farklı bir ağdan internet yolu ile izleme yapılacağında yapılır o da cihazdan cihaza değişir.

DVR kayıt cihazın bilgisayara bağlı ise bilgisayar çalışma grubuyla diğer bilgisayarların çalışma grupları aynı olması gereklidir... DVR e bağlı bilgisayarına ip numarası vericeksin.. Diğer seyretmek istediğin dvr izleyiciye de o bilgisayarın ip numarasını girip bağlanacaksın. Başka hiçbirşey yapmana gerek yok..

Aynı ağdan kasıt bilgisayar ile dvr cihazlarının aynı network üzerinde olması ise modemle bir işiniz yok. Modem ayarı farklı bir ağdan internet yolu ile izleme yapılacağında yapılır o da cihazdan cihaza değişir.

:D:D:D dvr kartının kurulu oldugu pc nın explorer a ıpsını yazssana ne cıkacak :) yada aynı agda bulunan baska bır pc ye .. dvr kartının kurulu oldugu pc nın ıpsını yaz bakalım ne cıkacak... dostum bılmedıgınız konu hakkında mıllete yanlıs bılgılendırmeyın..ok?

ılk yazmıs oldugum mesajı detaylı olarak oku ıstersen?

DVR kayıt cihazın bilgisayara bağlı ise bilgisayar çalışma grubuyla diğer bilgisayarların çalışma grupları aynı olması gereklidir... DVR e bağlı bilgisayarına ip numarası vericeksin.. Diğer seyretmek istediğin dvr izleyiciye de o bilgisayarın ip numarasını girip bağlanacaksın. Başka hiçbirşey yapmana gerek yok..
dvr kayıt cıhazı dijital video recovery demek cıhaz kendı basına bı cıhaz zaten baska bılsayara gerek duymaz! çalısma gruplarının aynı olması ancak xp ile windows 7 de dosyayı paylasıma acmakla ılgılı.... sallayın sallayın bakalım daha neler cıkacak ılk mesajı oku kardesım yanlıs bıldıklerınızı duzeltın..!

Aynı ağda DVR kartının ip numarasını yanı pc nin ip numarasını kast ediyorsanız direk modeme bağlanırsınız..Aynı ağdan izlemek istiyorsanız Http portunun açık olması lazım oda 80 numarlı porun yani...Yada Apachi server kurup o bilgisayara Dvr kartına bir link verip o şekilde izleyebilirsiniz..Zaten Dvr kartın setupunda Server programı mevcut yükleyin pc ye yazın ip numarasını izleyin..Başarılar

:D:D:D dvr kartının kurulu oldugu pc nın explorer a ıpsını yazssana ne cıkacak :) yada aynı agda bulunan baska bır pc ye .. dvr kartının kurulu oldugu pc nın ıpsını yaz bakalım ne cıkacak... dostum bılmedıgınız konu hakkında mıllete yanlıs bılgılendırmeyın..ok?

ılk yazmıs oldugum mesajı detaylı olarak oku ıstersen?

Bence sen yazdıklarını iyi oku arkadaşım. Eğer yazdıklarından bir şey anlayabilirsen bize tane tane, noktlama işaretleriyle ve yazım kuralları ile tekrar yaz ki bizde ne demek istediğini anlayalım. Ayrıca DVR ın açılımı " dijital video recovery" değil Digital video recorder" dır.

Bence sen yazdıklarını iyi oku arkadaşım. Eğer yazdıklarından bir şey anlayabilirsen bize tane tane, noktlama işaretleriyle ve yazım kuralları ile tekrar yaz ki bizde ne demek istediğini anlayalım. Ayrıca DVR ın açılımı " dijital video recovery" değil Digital video recorder" dır.

sen dvr cıhazı aynı lokal agda port acmana gerek olmadıgını ıdda edıyosun bende sana dıyorum kı... dene bakalım oluyo mu?
eger bu sekılde ben yapıyorm dıyosan problem yok basarılarının devamını dılerım :D:D cunku bır ılkı gerceklestırdıgıne ınanıyorum:D:D

kardesım anlamadıgınız bı yer varsa ben tane tane anlatmaya hazırım.. problem yok... egerkı ben anlayamam dıyosan suanda uskudarda 350 daırelı 9 bloklu bır sıtenın guvenlık ve ınterkom sıstemını kuruyorum... bıtmesne yaklasık 2 hafta var ıstersen reelde uygulamalı olarak anlatırım tmm yemegnde benden yeterkı sen ogren :):):)

Son düzenleme:
@sanaldarbex-1 hocam cevaplarsan sevinirim :)

1 Ay sonra bir işyeri açıcamda güvenlik sistemini kendim kurmak istiyorum biraz araştırdım pek zor birşey gibi değil gözüküyor ama sen işin içinde olan birisi olarak bana fikir verirsen iyi olur.

Öncelikle almayı düşündüğüm ürünler bunlar.kamera nasıldır hiçbir fikrim yok açıkcası fiyatı uygun diye onu seçtim :)

Hepsiburada.com : Avemia AVM-021 Hazır Bnc ve Dc Jack (1 Adet) | Ev Elektroniği

Hepsiburada.com : Avemia AVM-001 Bnc Connector 1paket (10adet) | Ev Elektroniği

Hepsiburada.com : Avemia AVM-0422 Avemıa 4+1 2x0.22mm+2x0.22mm+0.22mm Cctv Kablo | Ev Elektroniği

Hepsiburada.com : Everest Hv-501 36 Led 1/3 Ccd Gece Görüş Kamera | Ev Elektroniği

Hepsiburada.com : Avemia 2a 12v Smps Plastik Adaptör (power kablosu dahil) | Ev Elektroniği

Böyle bir sistem kurmayı düşünüyorum nasıldır sence? Eksik veya başka önerebiliceğin ürün var mı?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri