DVP04AD-S Analog Program Örneği

legend_349

Üye
merhabalar. Ben dop panel ile dvp04ad-s haberleşme örnek programı varmıdır.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
selamlar

neden analog girişleri geldiği gibi okuyamıyorum.
mesela 20 ma geldiğinde 20 yazmıyorda 3000 gibi bir değer okuyorum.. ?

Merhaba,

Linkteki örneği inceleyebilirsiniz.
Delta Otomasyon ? Başlığı görüntüle - ((5)) ANALOG GİRİŞ

Ayrıca WPLSoft V2.35 programının içerisinde "Sihirbaz > Örnek Program Oluşturucu > İlave Modüller için Konfigürasyon Yardımcısı" kullanarakta hızlıca ve pratik analog okuma programınızı oluşturabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Merhaba,

Analog girişler A/D yani belli bir aralıkta değişen sinyalin dijitale çevrimi ile PLC içerisinde okunurlar.
Bunun aşamaları için temel elektronik sistemlerinde biraz daha araştırma yapmalısın:
Örn: http://tr.wikipedia.org/wiki/Sayısallaştırıcı

DVP04AD-S modülü 14-bit (-10~+10V) ve 13-bit (-20~+20mA) bipolar çözünürlük sağlarlar.
Örneğin 0~10V için (2^14)/2 =~ (0-8000) aralığında değer üretirler.

Bu üretilen ham değeri siz kendi programınızda skala ederek (aritmetik işlemler) kendi istediğiniz birim sistemine dönüştürürsünüz.

İyi çalışmalar.

çok teşekkur ederim verdiğiniz bilgiler için İmdat bey..

Merhaba,

Analog girişler A/D yani belli bir aralıkta değişen sinyalin dijitale çevrimi ile PLC içerisinde okunurlar.
Bunun aşamaları için temel elektronik sistemlerinde biraz daha araştırma yapmalısın:
Örn: http://tr.wikipedia.org/wiki/Sayısallaştırıcı

DVP04AD-S modülü 14-bit (-10~+10V) ve 13-bit (-20~+20mA) bipolar çözünürlük sağlarlar.
Örneğin 0~10V için (2^14)/2 =~ (0-8000) aralığında değer üretirler.

Bu üretilen ham değeri siz kendi programınızda skala ederek (aritmetik işlemler) kendi istediğiniz birim sistemine dönüştürürsünüz.

İyi çalışmalar.

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri