Duvardaki yerinden çıkan priz girişleri için çözüm arıyorum

karton / mukavva selüloz yani rutubet/ nem harcar. bak yazlığımla oturduğum ev arası 20 km. (sefa pezevengi diyebilirsin) oturduğum evde rutubet var. aklına gelmeyecek naneler rutubetten kötü yola düşüyor. 20 km ileride yazlığa gidiyorum izolasyon sıfır. ve dolaptaki nescafe bıraktığım gibi duruyor. yani şartlar her zaman değişkendir.
Usta orada sende nem alır çürürsün priz yerinden çıksa ne yazar.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Demek istediğim kalın mukavvayı dağılma eşiğine getiren nem paskomya ustayı ne yapmaz 🤣
benim bedenime verdiğim zararları bilseydin oturup iki kere ağlardın. sonunda ne kadar in ve on varsa benim bedene girdi ve bu beden hala canlı ve yaşıyor. aaaa söylemeyi unuttum, üç kere x oldum, geri getirdiler. oximeterde daha % 85 i geçemedim. hani eyp diyorlar ya orada amonyum nitrat kullanıyorlar sakın hataya düşüp te potasyum nitrat kullanmasınlar (dipnot mazotla sakın karıştırmasınlar) hiç bir zaman doğru adam olduğumu söylemedim. yaşın taze diyorum, gördüklerimin yaşadıklarımın 10da 1ni anlatmadım. haaa birde otur bir düşün bakalım, ıslak mukavva iletken olur değil mi? benim tavsiyem ise galiba plastikti. kötü işe yaramaz ben olayım. teşekkür ederim

Yeni nesil prizlerin tırnakları sağlam değil. Montaj aşamasında çok sıkılırsa açısı bozulup tırnaklar düz bir şekil alıyor böyle olunca kasaya tutunamıyor. Tırnakları tekrar hafifçe bükerseniz şansınıza olabilir ancak genelde eski haline dönerler. Kaliteli prizlerde hiç yaşamadım bu durumu ancak günümüzde çok rastlıyorum. Tırnakları belirli bir ayarda sıkmak gerekiyor. Geçmeli kasalarda daha az rastlıyorum birbirlerini destekliyorlar galiba.

Anlayamadım içine nasıl girecek oynamaz mı zamanla

Haklısınız ama bu dediğim 1 -2 yıllık yeni evlerde bile var hemen deforme olmaları ilginç tamam usta çağıralım ama sürekli bozulması da işçilik mi yoksa malzeme mi düşündürüyor
Tırnaklar çok çabuk atıyor
Şimdi banyoda olanı (eklediğim resimdeki) gördüm çok sağlam çok sert asılsak bile çıkmıyor o diğer priz yuvalarından farklı hepsi ondan olabilirdi
Bu desğim yine bir çok evde gördüğüm sorun
Ayrıca ben her seferinde usta çağırmaya karşıyım onun arkasından işini toparlıyouz en azından çevremde denk geldiğim de gerkesi zan altında bırakmıyorum işini iyi yapan var elbette
her şeyi işi yapan kişinin üzerine atmak haksızlık oluyor bazen. bazen biz kullanıcıların hatalarını da dikkate almak lazım. benim evimde 20 tane priz var ve sadece iki tanesi resimdeki gibi dışarı çıktı. neden mi? elektrikçi hatası değil elektrik süpürgesi fişini takan çıkaran kişi, fişi çekerek çıkardığı için. oysa defalarca söyledim bir elinle prize basacaksın bir elinle de fişi çekip çıkaracaksın diye. o kişi laf dinlemedi, elektrikçinin taktığı priz duvardan çıktı. eğitim sadece okulda verilen değildir, bilgi sadece okulda değildir. birazcık özenli kullanım ve dikkat yeter.

1 - İşçilik hatası
2 - Malzemelerin hatası
3 - Doğa şartları yıpranma ( yaşlılık )
4 - İnsani sebepler ( hor kullanmak )
5 - Malzeme kalitesi
6 - vs gibi .

Tapu işlemi yeni sıfır bina ise iş değişir .
Tüm hata elektrikçinindir ve müteahhittin sorumluluğu .
ve bina garanti kapsamı ?
İspatlanan durumlar için yeni sıfır bina için .

Diğer .
Anılar çok ( çıkma kablo ve diğer ürünler kullanımı gibi )

https://www.google.com/search?q=sıfır+bina+garantisi&rlz=1C1YTUH_trTR1051TR1051&oq=sıfır+bina+garantisi&aqs=chrome..69i57j0i22i30.55518671j0j15&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Kolay Gelsin .Sağlıcakla ...

Kullanım hatası da oluyor, tek suçlu priz değil. Fişi çıkarırken elle biraz destek olunsa bu sorun oluşmaz. Eskiden bazı topraklı prizlerde 4 tane sıkma vidası bulunurdu 2 yerine. Bazı yabancı menşeili ürünlerde kasaya takviye olarak doğrudan vidalama imkanı da var.

Çürüyen kasaları bir yana bırakıyorum suç her zaman kasada olmuyor. Prizin tırnaklarında da sorun olabiliyor. Kasada problem olmadığını varsayarsak, kasanın kulaklarına veya resimde gösterdiğim deliklere vida atarak sağlamlaştırabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• kasa.jpg
    kasa.jpg
    46.2 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane