DSC Alarmda aux çıkışlarının kısa devre edilmesi

dsc alarmda bizzat denedim aux çıkışlarını kısa devre yaptım alarm devreye girmedi bu bence bir güvenlik açıgı sizcede öyle değilmi yada programdan aktifmi etmek gerekiyor genel olarak soruyorum + ve - çıkışları kısa devre yapınca herhangi bir marka alarmda harici siren devreye girmesi gerekmiyormu ben dsc de denedim olmadı bu konuda bilgi ve tecrübeleri olanlar paylaşırlarsa sevinirim

aux cıkışlarını kısa devre yaparsan kendini korumaya alır calmaz ama aynı anda pır ve diğer dedektörlere voltaj gitmez ve alar kuruluysa alarm çalar alarm kuruluyken dene calsın dsc ve paradox türkiyedeki en kaliteli alarm sstemleridir türk malı olarak okidayı tavsiye ederim
**********@hotmail.com

Moderatör tarafında düzenlendi:
dsc 1616 alarm panali ile
2 adet pır dedektörü 1.pır 1. katta 2.pır 2. katta olacak şekilde
1 adet manyetik kapı kontağı giriş kapısına
2 adet panik butonu
1 adet duman dedektörü
1 adet cam dedektörü
1 adet darbe sensörü
1 adet dahili siren
1 adet harici siren

arkadaşlar bu şekilde bir dostumun işyerine alarm sistemi kuracagım bilgisayar dvr kartı ile pek çok kamera sistemi kurdum ama bu alarm işi biraz karışık geldi
netden bir takım dsc klavuzları buldum ama bu işi ilk kez yapacaklar için karışık ağır geldi biraz.
şimdi bu panel haber alma merkezine bağlı olacak şekilde kurulacak ve sabotaj korumalı olmasını istiyorum.kablo kesilmesine tel hattı kesilmesi gibi
ama panelde 6 zon girişi var pır dedektöreri ayrı katlarda olduğu için ayrı zonlara bağlamam gerektği söylendi o zaman zon yetersiz geliyor bana bunların bağlantılarını nasıl yapabileceğimi izah ederseniz çok memnun olurum.
netden baktığım kadarı ile dış sirende zona bağlanmalıymış dsc 1616 ile bu işi nasıl yapabilirim eğer çok zoda kalısam mecburen zon çoğaltma aparatı almak zorunda kalacağım

her türlü denedim alarm çalmıyor

sn elektrik54 üstadım: sen olaya baska yönden baktın bende baska yönden bakıyorum bak şimdi benim bakısımı anlatayım.....

alarm sistemin kurdun piyasadaki hangi alarmı denersen dene auxları kısadevre yaparsan panelin cıkıs besleme artı eksilerinin kısa devre yaparsın ve panel kartı yanma tehlikesi gecirir eger korumaya almazsa panel kendini, kart yanabilir kart yanarken akü kısadevre olup havaya ucabilir 220 falan dogal olarak yangın mangın...ve can mal kaybı meydana gelebilir...

gelelim senin aradıgın güvenlik acıgına,,, sirenler -üretilen her siren için konusuyorum- panelden gelen elektrikle beslenir. eger bu elektrik kesilirse siren üzerinde bulunan akü nün beslemesi sayesinde otomatik sireni çalar..

yani panel,, sen auxları kısadevre yaptıgın zaman artı ve eksi kutuplar sase yaptıgı için istese de elektrik gönderemez bu nedenle kendini de korumaya alır...

ne oldu sirene elektrik gitmeyince siren alarmı verdi..

ayrıca paneller alarm merkezine baglıysa ve iyi bir usta programladıysa auxlar kısadevre oldugu zaman panel bunu ahm ye sabotaj alarmı vya sistem hatası olarak bildirir...

bilmiyorum sen nasıl denedin ama,,eger siren bağlıyken denediysen ve sirenin çalmadıysa sirenin ya aküsü bitik yada sorunun var

yok eger sirensiz denediysen bosuna deneme abi sadece kart sana kendi durumunu anlatmaz çünkü sen sistemi kurmadan kimse gelip sunun auxlarnı kısadevre edeyimde bozulsun diye uğrasmaz :D :D :D vurur cekici kırar.. çünkü kart sadece sistemin bi parcası tustakımı ve sirensiz zaten bi işe yaramaz

sen sirendeki akünü kontrol et kardesim

önemli olan kısadevre ederken dikkat at cana mala bişey gelmesin üstadım

hayırlı işler diliyorum

arkadasım her sensore bır zon kullanacaksın dıye kaıde yok.fakat mumkun oldugunca ayırmakta fayda var.benım tavsıyem aynı tur cıhazları aynı bolgede bırlestırmen.cunki alarm merkezine bilgi gondereceginden alarm türünün önemi var.ayrıca keypad zonunuda kullanırsan 6+1 zonun olur.
yapacagın ıslem:
keypad zonuna kapı manyetik swici
hep pır ıcın 1 zon kullan katlar ayrı ayrı bıldırılsın.
2 panık butonu serı 1 zon
duman sensoru ayrı zon
cam ve darbe sensorunu serıle tek zon
harıcı sıren sabotaj ayrı bır zon yap
ben olsam bu sekılde uygulardım.bu sekılde alarm merkezının atlayacagı bır bılgı olmaz.
kablo kesılme sabotaj(temper)ıcın sıren sabotaj zonunu butun sensorlerın sabotajı ıle serıle.
yanlız profesyonel bırıne programlatmanı tavsıye ederım. uc satırlık programlama ıle dsc cıhazına yazık edersın.zaten telefon sabotaj ıcın ısı bılen bırının programlaması lazım.
butun baglantıları becerırsen uzaktan programlama yapılabılınır.
kolay gelsın.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri