DOKUNMATİK APLİK

CiU

Üye
Merhaba arkadaşlar bende duvar apliği var ve bunun üst yüzeyi aliminyum tarzı bişe benim kendi evimde dokunmatik bir apliğim var içine şerit led çekmişler ve üstüne dokununca yanıo dokununca sönüor ben bu dokunmatiği başka birşeyde denicem de o cihaz veya aparatı nerden bulabilirim yada nası bişe dokunmatiği sağlayan cihaz ne teşekkkürler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Çin sitelerine bak ama epey tuzlu, ben japon şopta aldım ledli pilli 16-17 lira bi şeydi zamanında ben de evin tüm anahtarlarını buna çevireyim dedim ama çok mangır lazım bir de 555 li yapılanı var benzer mantıkta metal lavhaya dokunmatik

işte bana bu resimdeki switch lazım ama türkiye de satışı yok heralde :D

LED-IR-Sensor-Switch-IR-Door-Recessed-.jpg

Son düzenleme:
Var mı yok mu bilmem ama üzerinde yazıyor IR yani kendin yapabilirsin ir verici ve alıcısı var cisimden gele yansıma ile tetikleniyor, optik sviç diyebilirsin 555 li devre ise tamamen dokunmatik metal plaka ile sen bilirsin bu aradığının şemaları var.

• Beğen
Tepkiler: CiU

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri