BİLİME YAKLAŞIMIMIZ :)

elektrofizikci

Usta Üye
Bir bilim takipçisi olarak, bilimsel haberlere duyarlı halkımızın komedi tarzındaki yaklaşımlarını derlemek istedim. İnşallah değil kesin beğeneceksiniz J

BİR MİNERAL KEŞFEDEREK LİTERATÜRE GEÇEN BİR TÜRK haberinin yorumlarından 1 tane :
Bende 1 aydır yıkamadığım bulaşıkların üstünde garip ve yeni oluşumlar tesbit ettim acaba buda literatüre girer mi?

PLÜTON UN GEZEGENLER LİSTESİNDEN ÇIKARILMASINA İLİŞKİN YAPILAN YORUMLARDAN SEÇMELER:

Plüton"a uzanan eller kırılsın.
Ya neden böyle bi haksızlık yapılıyor plüton"a oysa şu güneş sisteminde ondan sakini sevimlisi yoktu. Tamam biraz soğuktu ama yapı meselesi. Sen merak etme plüton biz senin hakkını sonuna kadar koruyacağız. Her şey plüton için...
Uluslararasi Astronomi Birligi de Anayasa Mahkemesi gibi calismaya basladi. Verilen haklar bir bir geri alinip yeni formul bulunmaya calisiliyor :)
hepimiz Pluton"uz..Arkadaşlar, üzülmeyin...
Plüton da olsa ismi, plütoid de olsa farketmez... Nasıl olsa tapusu bende..
Onlar istedikleri kadar uğraşsınlar.. Yakında satacağım. Plutoid olunca biraz fiyatı düşecek ama olsun o kadar...

ferhat kardesimiz "güneşin arkasında kalan karanlık taraf" seklinde olaganustu bir bulusa imza atmis. gunesi el feneri gibi bisey sandi herhalde. bi de pluton civarindan gunese bakarak dunyaya falan yaklasiyor, cok fantastik gordum kendisini. halbuki neptune kadar gitse, orda kime sorsa gosterirdi.
Teşekkürler özgür bey yanlış bi kelime kullanmışım karanlıkya kalan taraf olacaktı :) bu arada neptüne nasıl gidilir ben buraların yabancısıyımdır da :p
Terbiyesizler, bir de Plüton"a isim takmışlar, aralarında dalga geçiyorlar. Kahrolsun NASA!!

KOYUN SÜRÜSÜ İLE İNSAN GRUBU FARKSIZ HABERİNE YAPILAN YORUM:

koyunlar insanlardan daha ileride. adama yere cop atma diyosun sigir gibi yuzune bakiyor. bu yasima geldim ben yere cop atan koyun gormedim. takdir ediyorum. gerci zeytin zeytin birakmasalar hic fena olmazdi ama zamanla.

BEYNİ OKUYAN MAKİNE GELİŞTİRİLDİ HABERİNE YAPILAN YORUMLARDAN BİR TANESİ:

Bu alet bizim siyasetçilere uymaz.Adamların pek coğunda beyin yok zaten.Zavalı alet neyi okuyacak....????

“BİLİM NEANDERTHAL’LERİ (SOYU TÜKENEN İNSAN TÜRÜ) KONUŞTURDU” HABERİNE YAPILAN BİR YORUM:

bir de anadolu topraklarında yaşamış bir dişi neanderthal fosiliyle çalışsınlar da susmadan nasıl konuşduklarına şahit olsunlar.yurdum bayanlarına sevgiler...

“YENİ PİLLİ OTOMOBİL 2010’DA YOLLARDA” HABERİNE YAPILAN YORUM (TEPKİ):
2010 a doğru duvar saatlerimize bile pil depolasak iyi olur zira bizim politikacılar bu arabalar çıkar çıkmaz pillere %200 vergi koyarlar.

“12 GÜN UZAYDA KALAN HAMAMBÖCEĞİ ÜREDİ” HABERİNE BİR YORUM:yapmayın böyle şeyler ya. biz kurtulmaya çalışıyoruz. onlar uzaya göndermişler. uzayda koloni kurunca yine mi uğraşacağız bunlarla. yapmayın etmeyin, kedi ,köpek falan gönderin.

“DEPREMİ HABER VEREN SAAT”
Depremi sonradan haber veren saat istiyorum be abi :/ uykumu bölmesin yeter =pbizim türk milleti deprem saatini okul ve iş saati olarak ayarlar. Böylece hiç bir fonksiyonu kalmaz =p

İLK KEZ BİR KADININ GENETİK DİZİLİMİ TAMAMLANDI

Birde kadınları çözmenin zor olduğunu söylerler.. ehehehe artık kadınların gen haritasını bildiğimize göre onların genleriyle oynayıp saçma sapan alış veriş fikirlerinden vazgeçirebilir , ayna başında geçirdikleri saatleri kısaltabilir , ehliyet almalarını engelleyebilir ve en önemlisi çok konuşmalarını engelleyebiliriz :)) böylece dünya daha mı güzel olur acaba ?

YÜZYILIN DENEYİNDE BÜYÜK AŞAMA

Zaten bukadar pisligi anca bir karadelik temizlerdi...

o kara delik bizi de yutar da hepimiz mutlu oluruz :D

‘DİJİTAL GÖRÜNMEZLİK’ SAĞLAYAN TAKIM ELBİSE

Ben yazın istanbula geldiyimde eminönünde işportada bunun gözlüğünü satan adam gördüydüm ama gözlük pahalıydı almadıydım demek doğruymuş keşke alsaymışım.

CERN’DEKİ ARIZA GİDERİLDİ
Bilim adamı 1: Ne zaman evrenin sırrını çözeceğiz? Bilim adamı 2: Elektrikler gelince...

DÜNYANIN EN ESKİ KAYASI BULUNDU

1. yorum: RESMİNİ GÖRSEYDİK HABERDEN DAHA ÇOK ETKİLENİRDİK. 2. yorum cevaben: var işte resim daha ne koysunlar.istiyosanız evinize kargoyla bi parça göndersinler kayadan , daha yakından incelemiş olursunuz..

MERSENNE SAYISI DOĞRULANDI

UCLA’da bulunan bir grup matematikçi 13 milyon basamaklı asal sayıya ulaştılar.

asal sayilar mi? azizim birakiniz boyle seyleri... kendinden ve birden baska sayiya bolunemeyen sayi yalnizdir, kimsesizdir, acinasidir... istedigi kadar buyuk olsun, istedigi kadar mersenne olsun. bence asal sayi insanin kendine yakisani giymesidir.

ÇARPIŞMAYI ÖNLEYEN ARI GÖZÜ TEKNOLOJİSİ

Japon otomobil üreticisi Nissan, arıların uçarken diğer böceklerle çarpışmasını engelleyen 300 derece görüş açısına sahip gözlerinden esinlenerek çarpışmaya karşı yeni bir teknoloji geliştirdi.

Bizim göbeğini kaşıyan adamlarda işe yaramaz…peki zeki müren de bizi görecek mi?

7,7 KM DERİNDE YAŞAYAN BALIKLAR KEŞFEDİLDİ

İngiliz-Japon bilim adamlarından oluşan araştırma ekibi, Japonya’nın Pasifik açıklarında 7,7 kilometre derinliğinde uzaktan kumandalı cihazlarıyla yaptığı taramada “Pseudoliparis amblystomopsis” adı verilen balıkları tespit etti ve filme çekti.

Bir yoruma cevaben ypılan bir yorum:bencede bilim adamları 7.7 km inip balıkları incelemeleri mantıksız(!) adanaya gidip Birol beyi incelemeleri bilim için daha faydalı olabilir.bu çağda hala böyle insanlar kaldımı diye.

PENTAGON’UN BİLGİSAYAR SİSTEMİNE VİRÜS GİRDİ

Pentagon"a tavsiyem sistemlere bir format çaksınlar. Xp yi orjinal yapma var bende gönderirim ardında da bir nod 32 kurdularmı tadından kullanılmaz iyi çalışmalar Pentagon...vallah biz yapmadık.....

BEYNİ OKUYAN MAKİNE GELİŞTİRİLDİ HABERİNE YAPILAN YORUMLARDAN BİR TANESİ:

Bu alet bizim siyasetçilere uymaz.Adamların pek coğunda beyin yok zaten.Zavalı alet neyi okuyacak....????

bu iyiymiş ya bunu sevdim :))

“YENİ PİLLİ OTOMOBİL 2010’DA YOLLARDA” HABERİNE YAPILAN YORUM (TEPKİ):
2010 a doğru duvar saatlerimize bile pil depolasak iyi olur zira bizim politikacılar bu arabalar çıkar çıkmaz pillere %200 vergi koyarlar.

daha fazlasını bekleyin :))

Son Bomba :

Hastayım bizim milletin bilim e yaklaşımına :)
Görünmezliğe Bir Adım Daha Yaklaşıldı haberinin videosu siteden kaldırılmış, yorum aynen şu:

O kadar görünmez ki youtube bile bulamadı videoyu :) :)

Yurdum insanına biçilen bu uygunsuz tanımları kınıyorum.

Not :
Kendinde benzeri tanımları bulanlara sözüm yok .

---------
Küçük bir tiyatro gurubu bir yerde turnede .
Yer bulamıyorlar ve bir köylünün davetini kabul edip mütevazı evinde gecelemeye razı oluyorlar.
3-4 portakal sandığı üstünde bir soba .
Entel dantel tiyatrocular sabaha kadar yorum yapıyorlar .
Vardır bir bildiği
Hımm pratikle bulmuşlardır
.
.
Sabah soruyorlar
Garibim başı önde utanarak
Boru yetmedide beyim....

--------

Uzun yıllar taşları bağlayıp itleri salan zihniyete atıfdır...

Ben bu yorumların çoğunda zeka belirtisi görüyorum.Ha, o zekayı daha faydalı işlere de yöneltebilsek ne güzel..

mutlaka... herkesin verebilecği cevaplar değil...dediğiniz gibi zekamızı kullanmada bir yönlendirme-yönelme yok. en azından bilim teknoloji üretim konularında... gün geçtikçe bilim ve teknoloji sanki ülkemizde dalga dalga yayılıyor gibi hissediyorum. eskiye nazaran daha çok bilim konuşulur oldu, artık otobüslerde parçacık deneyleri, robotlar, bilgisayarlar konuşulmaya başlandı. bilim kültürü oluşuyor yavaş yavaş. eskiye nazaran daha fazla üretiyor, projeler çıkarıyoruz. patent başvurularındaki artış da bunu destekliyor zaten... inşallah daha da iyi olacağız... çünkü çok kaliteli insanımız var...sağlıcakla...

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri