diz üstü pc zimmetleme

arkadaşlar işyerine makinalardaki arıza Bakım onarım için talebim üzerine bir adet diz üstü bilgisayar aldılar
şimdi sanayi ortamında bu pc sürekli makinaalrda gezecek . lakin düşme riski var çarpma riski bozulma riski var..idare bu pc yi bana zimmetleyip vereceklermiş bu konuda sıkıntı yaşarmıyım ..bana fikir verirmisiniz zimmet kabul edeyimmi ? yoksa etmeyeyimmi ?? ne dersiniz

bozup kırarsan cebinden ödersin. idare kendini sağlama alıyor. darbeye dayanıklı, ağır koşullar altında çalışabilen bir düz üstü alsalar daha iyi olur. bizim de masa sandalye pc vs vs üzerimize zimmetli oluyor.

bence al sonucda bunu fabrıkanın bır ısı ıcın kullanıyorsun fabrıkanızın tutumunu bılmıyorum ama senden ucret talep edeceklerını sanmıyorum sende teklıfde bulunursun kasko yaptırırlar pc ye basın agrımaz

Ne odetmesi ya kirilirsa kırılsın sonuçta işletme için çalışacak . Araç gereç sınıfına giriyor babasının işini yapmıyor ya zimmet sadece prosedür

S.A.
Al deiyen oluyor alma diyen oluyor. Alma diyenler neye göre alma diyor böyle neyin kafası arkadaşlar bu. Bizlerde iş yerinin notebook larını kullanıyoruz kullanacağım ortama göre güvenliğimi alıyorum ortamı temizliyorum işim bitincede pc mi temizleyip koruma kılıfını geçirip çantasına koyuyorum. Allaha şükür 4 yılıdır aynı pc yi kullanıyorum sadece 2016 da hdd sıkıntı çıkaracak gibiydi hemen ssd hdd aldım. Ha ona bakarsan muhasebedeki bayan arkadaşımız masanın üstünde 1 defa (benden 1 yıl sonra alındı) pc yi kırdı, 2-3 defa pc yi kilitledi, klavyeyi bozdu vs.. vs.. ve bir bayana göre pc de leş gibi, bir tozunu bile silmiyor. Sıkıntı olduğunda pc sini temizlemeden bakmıyorum. Bana sizin pc halen yeni gibi diyor...Pasaklı kullanırsan ve düşüncen böyleyse sana 1 ay bile gitmez sahaya sırtlan masa üstünü git. Firma burada sana kolaylık yapmış diz üstü almış. Adam tabiki malını zimmetleyecek. Emanete gözün gibi bakacaksın. Ha şunu tavsiye ederim bak korunaklı bir notebook çantası al derim. Ben addisonun bir çantasını kullanıyorum içinde sert korunakları var içide süngerli gibi 2003 de 140 tl ye almıştım pc nin yanında gelen çantalar beleş olduğu için beş para etmez.

Sürekli siz kullanacaksanız sorun çıkmaz. Kötü niyet yoksa size ödetmezler sizde azami dikkatle kullanırsınız. Karşılıklı iyi niyet ile devam edin bunlar prosedür kalır.

şahsi işin için kullanmadığın surece arızalandığında ödeme söz konusu değılbenzer olayı yaşadım elektrık işi yaparken atelyede bir koli floresan lamba elımden kaydı hepsı kırıldı fakulte sekreterı ödetecektı ben itiraz ettim işyerının işlerınde kullanacaktım iş kazası ödemıyeceğım dedım ödetemedıler

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,967
Son üye
Gokhanttu

Yeni konular

Geri