Dinleme Cihazı

ReiS_

Üye
Sesin mikrofona çarparak oluşturduğu dalgalanmalar kullanılarak bu devre tasarlanmıştır. 100K pot üzerinden gelen akım 2,2K’lık dirençten geçerek iki yola ayrılır. Birinci yol mikrofondur. Sesin enerjisiyle direnci değişen mikrofon, akımın kısa yol tercihini kullanarak üstünden geçirir. Akım, sesin enerjisiyle dalgalanmaya başlar. 1nF’lık filtreyi geçerek BC237 transistorunun ayağına ulaşır. Burada, sinyaller yükseltilerek ikinci transistor iletilir. Burada sinyaller bir daha yükseltilir ve çıkışa aktarılır. Ses ayarı için tekrar bir 100K’lık pot dan geçirilir 1nF’lık kondansatörle süzülerek çıkışa verilir. Birinci pot ise sesin alış alanını yapar.

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

saol ama benim bir sorum olacak yaşimdi bu kablolu demi bunun kablosuz olanı warmı?yanialıcı verici ile yapılmış olanı?

saol ama benim bir sorum olacak yaşimdi bu kablolu demi bunun kablosuz olanı warmı?yanialıcı verici ile yapılmış olanı?

arkadaşa katılıyom çunkü gizlilik çok onemli 1 şey biz eniyisi rf modülleri ile kablosuz yapalım....kablo istemiyoruzz

gappan arkadaşş

sağol dostum güzelmiş

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri