dim edilebilir floresant

savcı

Üye
arkadaşlar bende dim edilebilir bir floresant armatür(4x18 ) var ben bunu hangi dim anahtarla kontrol edebilirim

Balastlarınızı,dim edilebilir balastlarla değiştirmeniz gerekir.Keramet,balasttadır.

Balastlarınızı,dim edilebilir balastlarla değiştirmeniz gerekir.Keramet,balasttadır.

armatür zaten dim edilebilir bir armatür haliyle içindeki balastta dim edilebilir ben bu armatürü hangi tip dimmer anahtarla kontrol edebileceğimizi soruyorum teşekkürler

İnternette DALI olarak araştırma yaparsanız,ihtiyacınız olan bilgilere ulaşabilirsiniz.

0-10 volt ile kontrol ediliyorsa sadece bir potansiyometre kullanılabilir.Yada dışarıdan
0-10 volt verilir.
Digital ise ayrı bir kontrol devresi gerekir.Bazıları iki sistem ile çalışır.
Balastın üzerinde bu bilgiler yazar.

benim armatürün içindeki balast tridonic PCA 4/18 ECO Digital Dimmable %10-%00 aşağıda linkide verdim benim sorunum ben armatürü potansiyemetreli standart dimmer le dim edemiyorum yani ampulleri kısıp açamıyorum dimmeri ilkaçışta ampul kendi kendine giderek açılıyor sonra kumanda edilmiyor bunun için basmalı tip bi dimmer mi kullanmalıyım yoksa başka bir sorunmu var yardımlarınız için teşekkürler
http://www.tridonicatco.com/kms/media/uploads/pca_3x4x_eco_uk.pdf

Son düzenleme:
Direk olarak buton bağlayıp açma kapama ve dim yapılabilir.

Sordugunuz soruyu anlamak mesele onu bile çözmek ayrı bir dert,başlıkta (dim edilebilir floresan)böyle yazacagına florasana dimmer takılabilirmi takılırsa nasıl takılır gibi sorsanız

Forum istatistikleri

Konular
128,338
Kullanıcılar
450,178
Son üye
Esat YILDIZ

Yeni konular

Geri