dim edilebilir floresant

sn savcı

tridonic PCA 4/18 ECO balast koridor fonksiyonu özellikli dijital bir balast.
Ya on-off otomatik karartma süreli çalışacak yada hareket sensörü ile bağlayabilirsiniz. Bu modeli elle dimleme şansınız maalesef yok.
Bilgi;
http://www.erelektronik.com/content_images/Koridor_Fonksiyonu_Brosür.pdf

sn savcı

tridonic PCA 4/18 ECO balast koridor fonksiyonu özellikli dijital bir balast.
Ya on-off otomatik karartma süreli çalışacak yada hareket sensörü ile bağlayabilirsiniz. Bu modeli elle dimleme şansınız maalesef yok.
Bilgi;
http://www.erelektronik.com/content_images/Koridor_Fonksiyonu_Brosür.pdf
on/off karartma süreli, derken otomasyon mu yapmak lazım .(PCA 4/18 ECO koridor fonksiyonlu bir balast değil sanırsam)eğer öyleyse elle dim edemiyeceksek bize bu armatürü satan firmanın firmalığından şüphe etmek lazım kendi sattığı malzemenin ne görev gördüğünü bilimiyorsan niye satıyorsun senin bir teknik servisin yok mu?? eğer sen bu ürünü test edip satmıyorsan yazık senin gibi firmaya (general electric)

Son düzenleme:
arkadaşlar bana yardım edecek kimse kalmadı mı?aranızda hiç bu işlerle uğraşmış arkadaş yok mu?

arkadaşlar bana yardım edecek kimse kalmadı mı?aranızda hiç bu işlerle uğraşmış arkadaş yok mu?

Sn arkadışım ürün kodu vermişsin bende kataloğunu buldum detaylı açıklamalar var ekte belirttim. Özetini çıkardım. Daha nasıl bir yardım istediğinizi anlamakta zorlanıyorum açıkcası !
Ürün kodlarına baktınız mı bize verdiğiniz ürün koduyla aynı değil mi?

en iyisi soruyu değiştirip sorayım dim edilebilir bir floresan armatürü PCA 4/18 ECO(koridor fonksiyonlu değil) neden standart bir potansiyometreli dim anahtarla kontrol edemiyorum.dim edebilmem için basmalı tip dim anahtar kullanmam gerekirse devre çalışır mı ???

Dim edilebilir floresan lambayı basmalı bir buton ile kontrol etmek isterseniz buna uygun balast alacaksınız.Elinizdeki balast buna uygun değil.
"Standart dimmer" dediğimiz dimmerler sadece akkor lambaları kontrol edebilirler.
Yani bildiğimiz ampulleri.Floresan lambaları kontrol edemezler.Kontrol edemedikleri için
üreticiler bu tür balastları çıkarmışlar piyasaya.Yani bu balastlar floresan lambayı hem çalıştırıyorlar,hemde ışığını ayarlıyorlar.Yani bu balastlar aynı zamanda bir dimmer cihazıdır.
Bunları dim modunda çalıştırmak için basit bir potansiyometre bağlayabilirsiniz veya 0-10 V
gerilim verirsiniz veya basit bir buton takarak çalıştırırsınız,yada sizdeki balast da olduğu gibi bunlar için yapılmış özel moduller alarak digital bilgi göndererek çalıştırırsınız.
Bu son dediğim aydınlatma otomasyonunda kullanılır.

Dim edilebilir floresan lambayı basmalı bir buton ile kontrol etmek isterseniz buna uygun balast alacaksınız.Elinizdeki balast buna uygun değil.
"Standart dimmer" dediğimiz dimmerler sadece akkor lambaları kontrol edebilirler.
Yani bildiğimiz ampulleri.Floresan lambaları kontrol edemezler.Kontrol edemedikleri için
üreticiler bu tür balastları çıkarmışlar piyasaya.Yani bu balastlar floresan lambayı hem çalıştırıyorlar,hemde ışığını ayarlıyorlar.Yani bu balastlar aynı zamanda bir dimmer cihazıdır.
Bunları dim modunda çalıştırmak için basit bir potansiyometre bağlayabilirsiniz veya 0-10 V
gerilim verirsiniz veya basit bir buton takarak çalıştırırsınız,yada sizdeki balast da olduğu gibi bunlar için yapılmış özel moduller alarak digital bilgi göndererek çalıştırırsınız.
Bu son dediğim aydınlatma otomasyonunda kullanılır.

hangi balast uygun birde 0-10 v nasıl vereceğim ne ile normal butonla çalışmıyor otomasyon da yapmam imkansız

Çeşitli tip balastlar var.Bunları satıcılardan araştırın.
Ayarlı bir adaptör ile 0-10 V verilebilir.

selamlar...bana da dim edilebilir tasarruf ampulu ve tabiki suren devresi...satılıyor mu piyasada? hic rastlayamadım...

selamlar...bana da dim edilebilir tasarruf ampulu ve tabiki suren devresi...satılıyor mu piyasada? hic rastlayamadım...

satılıyor satılmasında benim armatürü bir türlü dim edemiyorum senin alacasğında pek farklı olmayacak

Forum istatistikleri

Konular
128,350
Kullanıcılar
450,203
Son üye
recepttt

Yeni konular

Geri