Dikey Geçiş Hakkında Bilgisi Olan Var mı?

fatihatac

Üye
merhaba ben anadolu meslek lisesi elektrik elektronik son sınıf öğrencisiyim okulumu okul 2 cilikle ile bitirme ihtimalim var istanbulda 2 yıllık bir myo na girmek istiyorum elektrik bölümü ile ilgili tavsiye edeceğiniz bir üniversite varsa lütfen paylaşınız ilginiz için teşekkür ederim
saygılar.........

dostum dikey geçişle üniversiteye yerleştim aslında 2 yıllıkta üniversite isminden çok bölümünü iyi seç elektrik bölümünü seç sebebi dikeyde her bölüme daha rahat girebilmen
ama dikey geçişten önce 2 yıllıkta çok başarılı olman gerekiyor sonrasında dikey sınavında fulle yakın yapman lazım kazanıncada iş bitmiyor asıl dertler o zaman başlıyor Allah kolaylık versin kardeşim.Bu dediklerim seni yıldırmasın sakın başarılar :)

Öncelikle MYO'nu iyi bir derece ile bitirmen ve de soruların tamamına yakınını çözmen gerekli. Eğer yerleşirsen de ilk yılda (intibak) alacağın tüm dersleri geçmen gerekiyor. Aksi taktirde atılabilme ihtimali var.

Ben girdim 3-4 kez :D

ilk sene 2. veya 3.ydüm bölümde. DGS sınavında müh istiyorsan full yapman gerek say ve sözeli ben ilk girdiğimde 283 aldım.
geçen sene 79 say, 45 sözel netim vardı puanım 270 küsürdü. Olmadı :(

Her sene yeni kurallar getiriyorlar. Önceden mezun olduktan sonra 5 yıl içinde girebiliyordun ve sadece 3 kere. teker teker bunları kaldırdılar. Daha sonra sınavdan önce yapılan 8 tercihi, sınavdan sonraya ve 12 (veya 16) ya çıkardılar tercih sayısını. Dolayısıyla girenler arttı. Ve yetmedi kontenjanlar da düştü. Ümidini kırmak istemem. Müh böyle birşey...

Eğer öğretmenlik istiyorsan hiç 2 yıllığı düşünme direk össden gir. Çünkü dgsyi kazansan bile bir dersten bile kalsan atılacağın intibak yılın var:(

Birileri mühendislikte meslek liselileri istemiyor. Durmadan engelliyorlar ve zorlaştırıyorlar. Şekil a: Öss katsayılarının düzelmesi yine iptal !
Hakkımı tek helal etmediğim kişi varsa o da bu engelleyenlerdir...

Ne demek ya össde birinci olsan bile 4-5 yıl okuduğun bölümün mühendisliğini kazanamamak !

Bu arada 2.lik bir fayda vermez ama 1. olursan birincilik kontenjanından istediğin yere yerleşirsin. Tabi o da kontenjana göre. Yat kalk çalış 1. ol. Keşke benim bundan okurken heberim olsaydı !...

DGS'den sonraki aşamaların zorlu olmasını gayet normal buluyorum. Zaten çok fazla birşey öğretilmiyor, programları da iyicene hafifleterek kaliteyi düşürmenin alemi yok.

Anormal olan kontenjanların 2-3 gibi komik düzeylerde olmasıdır. Bence kontenjanların 30'lar mertebesinde olması için lobi yapılmalıdır. 2 yıllık mezunları kontenjanların artırılması noktasına eğilmeleri gerekiyor.

bende anadolu teknik mezunuyum şuan yüksek okuldayım Türkiye de meslek liselilerin işi çok zor sürekli engeller var önünde kat sayı umut olmuştu şimdi ise çıkmazlarda umarım bu komiklikler bir an önce son bulur. Allah hepimize koylık versin...

sen en iyisimi 4 yıllığa çalış direk ordan başla dikeyle iş cok zor

bana kalırsa 2 yıılk hic okuma cok pisman olursun ben oldum sahsen bu gun diplomayı alsalar geri vericem.kpss ye calıs devlet memurluna girme sansın bizden %90 daha fazla muhendislige girme sansın dgs den hayal sana bu kadar diyorum eger ben gercekten hepsini full cıkarım diyosan o zaman bişi diyemem

arkadaşlar bu konu 2010 yılı acaba yeni veriler varmı burada bir hayli umutsuzluğa kapıldım acaba kat sayı,kontenjan,puan ve diğer hususlar biraz olsun düzeldimi yeni dgs giripte geçen arkadaşlar fikirlerini anlatırsa sevinirim teşekkürler

en iyisi bakim astsubay myo sinavlarina gir . ygs dgs derken ömur bitiyor :(

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,051
Son üye
Rezly

Yeni konular

Geri