Dijital Kontrol Kalemi

Dijital kontrol kaleminin biraz daha hassasını yaptım. Bir yerde akım varsa bunu dedektör bildiriyo. İnternetten aratırsanız dijital kontrol kalemi diye kullanım amacını görebilirsiniz.

fotoğraf , videosunu , testini görebilirmiyiz !!!

fotoğraf , videosunu , testini görebilirmiyiz !!!
Tabi birazdan çeker atarım

Videoyu cektim ama boyutu cok yüksek aksam musait olursam videoyu yuklerim. Devre statik elektirigi algilayabiliyo, kopuk hat tesbitini yapabiliyo,tesisat yollarını bulabiliyo ve kondansatör-diyot gibi elektronik parçaların sağlamlık testini yapabiliyo. Yapacağım eklemerde var bunların dışında.

Şimdilik resim atıyorum..
DSC_0338.JPG
DSC_0339.JPG

Arkadaşımda bahsettiğiniz kontrolkaleminden var içini açıp resmini çektim
çalışma aralığı 3 - 250 volt

İzeltaş Kontrol Kalemi-Tester 4551 iç yapısı:
IMG_20180910_115644.jpeg

Hayırlı günler arkadaşlar dijital kontör kalemi almayı düşünüyorum yanlış çoğu yerde iyi çok yerde kötü yorumlar var Bilemediğim için sizlere sormak istedim bir de bu dijital kontrol kalemleri tam olarak doğru sonuç verebiliyor mu şimdiden teşekkürler

Kontrol kalemi olarak,klasik kontrol kalemi ( pilsiz ) kullanmak herzaman daha emniyetlidir.

dijital kontrol kalemi nasıl bir şey acaba ??

Arkadaşlar resimlerdeki alet, dijital kontrol kalemi, voltaj kontrol kalemi, faz kontrol kalemi gibi isimlerle anılıyor. Bunun kullanımı hakkında bilgiye ihtiyacım var.

Kontrol kaleminin ucunu 220 volt faz a dokundurup "Direct Test" e dokunursam ekranda bir şimşek işareti çıkıyor (Resim 2), bazen de şimşek işaretinin yanında 12v yazısı çıkıyor (Resim 3), Bu ne anlama geliyor?

Kontrol kaleminin ucunu 220 volt faz a dokundurup "Induction Break-Point Test" e dokunursam ekranda 12v 36v 55v 110v 220v yazısı çıkıyor (Resim 4). Bu ne anlama geliyor?

Kontrol kaleminin ucunu 220 volt pirizde nötr veya topraklama ucuna dokundurduğumda "Direct Test" e dokunursam ekranda hiçbir şey çıkmıyor, ekranda 12v yazısı çıkıyor. "Induction Break-Point Test" e dokunursam ekranda 12v yazısı çıkıyor (resim 5) bu ne anlama geliyor?

Araç aküsü kutup başlarına dokundurduğumda ekranda hiçbir şey çıkmıyor. Bu aletle 12 volt nasıl ölçülür?

Yabancı sitelerde bu ürünün kullanımına yönelik videolar var kabloya temas etmeden kablonun dışından faz ölçümü yapıyor bu nasıl yapılabilir, sıva altındaki faz bununla bulunabilir mi? veya bu alet buna uygun mu?

Hasıl kelam bu aletin kullanımı ile ilgili detaylı bilgiye ihtiyacım var. Şimdiden herkese teşekkürler.

Bu ürünün satışını yapan sitelerde genellikle şu sitedeki gibi açıklamalar yapılmış :
Alıntı kaynak : https://urun.n11.com/tornavida/bay-...trol-kalemi-tornavida-voltaj-olcer-P299696239

BAY-TEC KONTROL KALEMİ DİJİTAL KOD:MK4460

Profesyonel Dijital Kontrol Kalemi Tornavida
Ev, ofis, otomobil, minibüs, kamyon ve otobüslerde güvenle kullanabileceğiniz bir ürün sizleri bekliyor Profesyonel Dijital Kontrol Kalemi Tornavida !

Çift güvenlik için LCD ekranı mevcuttur.
LCD ekranda hatta ki volt değerini görebilirsiniz.
Örneğin 220 Volt elektrik gelen prizde 230 Volt veya 180 Volt değerlerini görebilmeniz mümkündür.
Faz hattı, grup hat ve breakpoint bulabilirsiniz.
Gerilim testi, indüksiyon testi ve kesme testi vardır.
Tornavida ucu çeliktir.
Elektrik geçirmeyen özel plastik gövde sayesinde rahatlıkla işinizi yapabilirsiniz.
Arka klibi ile oldukça rahat taşınabilir olarak tasarlanmıştır.
Ürün Özellikleri:
Çalışma Voltajı:
100-500 Volt
Profesyonellik gerektirmeyen, kişisel uygulamalı bir üründür.
Voltajı dijital göstergesinde sunmaktadır.
Telefon, data, tesisat v.b kablolarda mükemmel sonuç sağlar.
Ürün Ölçüsü:
13,1cm x 1,8cm x 1.1cm
Ağırlık: 28gr
Paket İçeriği:
1 Adet Profesyonel Dijital Kontrol Kalemi Tornavida

ol-kalemi-tornavida-voltaj-olcer__0812528026367196.png

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    132.2 KB · Görüntüleme: 24
  • 2.jpg
    2.jpg