Dijital giriş kartı girişi

petkimli

Üye
Merhabalar;

PLC de daha önce tanımlanmış olan bir alarm için digital girişe sadece enerji vermem gerekiyor. Şekilde 2 nolu bağlantıyı yapsam sorun olur mu? Yapabilir miyim? Yoksa illa 1 nolu bağlantıyı mı yapmam gerekiyor?

Teşekkürler

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
dijital input kullanırken dikkat edilecek tek nokta modüle girilen 0Vdc ve 24Vdc uçlarının aynı potansiyelde olmasıdır. Kısaca şöyle örnekleyeyim. 2 adet 24Vdc güç kaynağınız olsun birinci kaynağın 0v ucunu Dijital inputa girin, ve ikinci kaynağın 24Vdc ucunu da dijital inputa girin, bu input çalışmaz çünkü referansları farklı.

Sizin sorunuzda da filtre devresinin girişi ve çıkışındaki + ve - uçlar değişmeyeceği için 1 nolu bağlantı ve 2 nolu bağlantı da çalışır. Fakat filtre çıkışından almanız gerilimin daha temiz olmasından dolayı daha güvenlidir.

Hocam ben şekil göremiyorum..!
Benim pc'de mi problem var yoksa şekil yüklemeyi mi unuttunuz

Filtre çıkışından olması için sen 1 nolu bağlantıyı yap...Öteki inputlar gibi olsun...

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri