dijital ampermetre ve voltmetrenin akım trafosuz bağlantı şeması

seviller

Üye
arkadaşlar benim elimde gemta marka ac ga 11a modelinde 3 adet dijital ampermetre ve 1 adet voltmetre var. benim iş yerine elektrikhaneye bi üç ampermetre ve voltmetrenin bağlı olduğu bi pano hazırlamam gerekiyor panoda 3 adet 220 priz ve bir adet 380 priz olacak prizler rin her biri ayrı ampermetreye ait olacak ve 380 prizdede gösterecek. bunun bağlantı şemasını gönderirseniz çok sevinirim. lütfen yardımcı olun benim için çok önemli (akım trafosu kullanmadan bağlantı yapılacak aletin üstünde 20 ampere kadar direk bağlantı yapılabilir diyo)

Pano ana sigortasından sonra ampermetrelere gir.
Ampermetre çıkışlarına da 3 adet monofaze sigorta, bir adet trifaze sigorta koy. Monofaze sigortalardan monofaze prizlere, trifaze sigortadan da trifaze prize gir.

Kolay gelsin.

genç arkadaş ilgin ve yanıtın için teşekkür ederim. ama ben ampermetrenin sisteme nasıl bağlanacağını bilmiyorum. ampermetrenin arkasında 1-2-3-4 diye dört adet klemens var ben bunu sisteme bağlamak için hangisini giriş hangisini çıkış olarak kullanacağımı bilmiyorum. rastgele bağlayıp bozmakta istemiyorum.

Önce şunu söyleyeyim: Elektrik deneyimin yoksa hiç başlama!

O klemenslerden 1 ve 2 numaralı olanları, ampermetrenin çalışması için gereken faz-nötr beslemesi.
3 ve 4 numaralı klemensler de ölçüm için devreye seri bağlaman gereken klemensler.
Ampermetrenin Kullanım klavuzunu da ekledim. Belki lazım olur.

Ekli dosyalar

• GA-11aGA20-96.rar
    87.6 KB · Görüntüleme: 36
Elektronik devre şemalarını paylaşan tüm arkadaşlara sonsuz teşekkürler.

Pano ana sigortasından sonra ampermetrelere gir.
Ampermetre çıkışlarına da 3 adet monofaze sigorta, bir adet trifaze sigorta koy. Monofaze sigortalardan monofaze prizlere, trifaze sigortadan da trifaze prize gir.

Kolay gelsin.

Sayın Genç arkadaş, elektrik sayacından önce, hangi tür cihazların bağlanmasına izin veriliyor? elektrik şirketiyle sorun yaşamamak için nelere dikkat etmek lazım..

arkadaşlar bi sayaca akım trafosu ampermetre ve voltmetre bağlanmak isteniyor bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri