dielektrik katsayısı

electrics

Üye
dielektrik katsayısı ile yalıtım seviyesi breakdown gerilim seviyesi orantilimidir arkadaslar? yani camın porselenin dielektrik katsayısı 6 7 8 civarinda bu havadan bu kadar kat yüksek bir yalitim seviyesine mi sahip demek yani katsayisi 2 olan bir kati madde biir camdan cok daha düsük bir yalitima mi sahip gibilerinden soruyorum

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
dielektrik kat sayısı delinme katsayısıdır. ne kadar buyukse yalıtım için o kadar iyidir

anlamadigim nokta su kesicilerde vacumlu kesici digerlerinden pahalı ve daha iyi kesme kapasiteleri var, ama hava katsayısı daha yüksek olmasina ragmen (yani yalıtkanlık katsayısı) daha ucuz ve daha az kesme kapasitesi var, neden böyle bir celiski var en iyisi vacum ama katsayisi en düsük ???

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,857
Son üye
Bluent

Yeni konular

Geri