Diafon İşçiliği

bu elektrikçidir böyle fiat verir denmesi yanlıştır. elektrikçi hakkı neyse onu ister , kolay iş değildir hem görüntülü , kablo döşeme yeri gelecek kanal montaj devreye alma bunlar zahmetli iş, onun için verilen fiata saygı duymak gerekir, işi yoğundur yüksek fiat verir, işi yoktur bedava yapar bu işlerin bir miktarı yoktur. karşılıklı anlaşmayla olur, onun için yerine bakıtacaksın dötr dörtlük sorunsuzca montaj ve devreye alma şartı koşacaksın ve yaptığın işin arkasında olacaksın deyip sözleşme imzalayıp hangisi hesabına uyarsa ona yaptıracaksın.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
onun için yerine bakıtacaksın dötr dörtlük sorunsuzca montaj ve devreye alma şartı koşacaksın ve yaptığın işin arkasında olacaksın deyip sözleşme imzalayıp hangisi hesabına uyarsa ona yaptıracaksın.
Aynen katılıyorum,birde fiyat meselesinde önemli olan,usta işçilik olarak aldığı ücretin karşılığını verecekmi,çok basit bir örnek usta vardır anahtarı bağlar geçer,usta vardır anahtarı bağlarken bile düzgün dursun diye terazi kullanır(terazi olayına bizzat şahit oldum),usta vardır diyafon kablolarını bağlar geçer,usta vardır kabloları bağlarken etiketler,konu birde görüntülü diyafon sistemi olunca iyi ve dikkatli bir işçilik gerekiyor,bence teklif alırken birde referans isteyin derim.

Emeğe değer biçmek zordur. Hatta millet olarak emeğe çok değer vermeyiz. İşi yapan malzeme sanırız. 70 de istenir 170 de. eminim 20 tl/daire fiyat bile veren olur...

o elektrikçinin oturduğu yerden söylemesi yanlış işi görse daha iyi olur.tam fiyat çıkarır.

biz şirket politikası olarak malzemeli iş yaptığımızda malzeme karıyla işçilik ücretini dengede tutuyoruz, yani ne az ne de çok,
müşteri kendi gelipte sizin gibi geldiğinde malzeme benden sadece işçilik dediğinde ise işçilik ücretini kesinlikle keşif yaptıktan sonra veriyoruz ve de malzemeli yaptığımız işlerde uyguladığımız işçilik ücretiyle aynı olmamak kaydıyla, biraz yukarıda veriyoruz. Şahsen ben de bunu ısrarla doğru buluyorum ..
amacınız sadece ucuz iş yaptırmaksa cebinde pense tornavida olan birini bulup ona yaptırabilirsiniz. risk size kalmış... bu arkadaşlardan Türkiye nin her yerinde mevcuttur. garantisi de bizzat kendileri olur, saygılar

YA ALLAH AŞKINA siz neyi tartışıyosunuz bu piyasayı yalan eden malzemeyi vatandaşa aldırtıp iş yapan elektrikçi vatandaşlar,malzemesiz iş yapılıcakta hakkı neyse alınıcak..... Ne hakkı ne hukuku,bizim meslekte para malzemeden kazanılır,vay efendim malzemeyi apt. yöneticisi veya daire sakini alıcakta 70 tl ye yapıcakta vs.... vs..O işin 70 tl olarak fiyat istenmesini anlamadınızmı,elektrikçi arkadaş ÖRTÜLÜ OLARAK fazla fiyat vererek git kimden aldıysan ona yaptır demiş.cancan 19 (yeni üye) adam arama motorundan bulmuş üye olmuş açmış bi konu atmış zarfını yok sözleşme yapın yok iyi usta kötü usta boş işler bunlar,İŞ MALZEMELİ YAPILIR DEĞERLİ ARKADAŞLAR ÇÜNKÜ PARA MALZEMEDEN KAZANILIR,SİZİN ALDIĞINIZ KURU İŞÇİLİK ADAMA BATAR AMA MALZEMEDEN KOYDUĞUNUZ KARLAR GÖZE GÖZÜKMEZ EVİNİZE DAHA FAZLA EKMEK GÖTÜRÜRSÜNÜZ SAĞLICAKLA KALIN...

Arkadaşlar herkese Merhabalar.Apartmanımız için diafon sistemi taktırmaya karar verdik ve bir elektrikçiye gittik.Diafon sisteminin cihazlarını ve kablosunu da dahil ben kendim almıştım.Elektrikçiye gitmemizin sebebi sadece bu sistemin montajıydı ve işçilik ücretini öğrenmekti.Bize söyledikleri işçilik ücreti daire başı 70 TL oldu.Bana fazla geldi bilmiyorum,çünkü cihazları ve kabloyu ben veriyorum.Bu konuda pek bilgim yok piyasa hakkında.Bunun için sizden yardımlarınızı bekliyorum.Göz göre göre kazıklanmak istemiyorum.Bu fiyat normal mi?Ya da ne olmalı?Hepinize Teşekkür Ederim.

Ne kadar güzel söylemişşin bun konu hakkında pek bilgim yok demişsin.Ama malzemeyi alırken cok bilgiliydiniz sanırım,malzemeyi almayı başarmışsınız ,70 tl az istemiş arkadas ben olsam 150 tl derdim tüm samimiyetimle söylüyorum.
O kadar tabelalar var Ne yazıyor ' ELEKTRİKÇİ'nin İŞİNİ ELEKTRİKÇİYE BIRAK' Hiç gördünümüz mü ? bilgisayarcının işini bilgisayarcıya bırak yazısını.......
Bu zihniyeti tasıyan insanların genelde bırde sözü vardır iş yaptırırken 'Yaa ne yaptınki 15 dk surmedi ne 50 tl si gibi' sayın arkadaslar o 15 dk oyle bir 15 dk değil 14 yıl 15 dakıka......
birde Sn castellini siz ne işle iştigal etmektesiniz acaba

biz audıo kadıköy bölge bayısıyız daire başi işçilik 40 50 tl arası uygundur.kolay gelsın ıyı çalişmalar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri