Devreye pot bağlamak?

duhan2829

Üye
Arkadaşlar soru çok karmaşık değil ilk konum belkide yanlış bir yere açtım hepinizden özürdilerim elimde 0-24 voltluk bir güç kaynağım var bildiğiniz güç kaynağı ama ayarlanabilir değil elimde 10K pot var bunu bu güç kaynağına nasıl bağlarım bilen var mı?

2E0yDE.jpg

Malesef bu forumda ölü

Malesef bu forumda ölü

Sorunuzu 16:30 da yazmış ve yaklaşık 18:00 sularında sorunuza cevap bulamadığınız için bu özgür platformu kişilerin vakit buldukça girip bilgi paylaşımında bulunduğu sayılı forumu ölü olarak nitlendirmişsiniz.

Başka ne diyeyim bilemedim. Yolunuz açık olsun aradığınız bilgiye umarım anında ulaşırsınız hiç beklemezsiniz.

Sorunuzu 16:30 da yazmış ve yaklaşık 18:00 sularında sorunuza cevap bulamadığınız için bu özgür platformu kişilerin vakit buldukça girip bilgi paylaşımında bulunduğu sayılı forumu ölü olarak nitlendirmişsiniz.

Başka ne diyeyim bilemedim. Yolunuz açık olsun aradığınız bilgiye umarım anında ulaşırsınız

Beni yanlış anlamanıza üzüldüm aslında konuyu birden fazla foruma sordum ve 2 gündür cevap alamadım son çare burasıydı ve burdan daha önce çok faydalandım 20 temmuzda falan açılan konulara da bakıp 0 mesaj görünce forumun aktifliğini kaybettiğini düşünüp öyle yazdım kontrol kaleminin eski ve bu konuda çok harika işler çıkaran bir forum olduğunu bildiğim için üzülerek o mesajı yazmıştım üslubum sert kaçmış olabilir belkide o nedenle yanlış anlaşıldım hatam varsa affola kusuruma bakmayın

sordugu soruya bakmadan forma ölü diyor pes dogrusu

Sorduğum soru da ne var ki nette çok araştırdım ancak hep sıfırdan devre tasarımı gösterilmiş böyle bir konu bulamadım bilmemek ayıpsa ayıbım için affedin :(

Moderatör tarafında düzenlendi:
Çünkü devre tasarlamanız yada hazır olan bir devreyi kurmanız gerek.
Öyle potu alayım takayım ayar yapayım olmaz.
Pot yanar çıkış vermez.

Sizin ihtiyaciniz 0 dan 24 voltami ?

Bu tur sabit gerilim icin uretilmis guc kaynaklari bu kadar genis araliklarda ayarli olarak calismazlar. Ama size 12 ile 24 arasi yeterse cihazin kapagini acip resimleyin olup olmayacagini size soyleyelim.

Arkadaşlar soru çok karmaşık değil ilk konum belkide yanlış bir yere açtım hepinizden özürdilerim elimde 0-24 voltluk bir güç kaynağım var bildiğiniz güç kaynağı ama ayarlanabilir değil elimde 10K pot var bunu bu güç kaynağına nasıl bağlarım bilen var mı?

2E0yDE.jpg

Malesef bu forumda ölü

Kafanızda yarattığınız çözümü değil de, yapmak istediğiniz-ulaşmak istediğiniz noktayı anlatırsanız insanlar size çok daha rahat biçimde yok gösterebilir.

Kusura bakmayın ama yazdıklarınızdan şunu anlayabiliyorum; elimde bir güç kaynağı ve buna potans bağlayacağım.

Neden bağlayacaksınız, bağlayarak ulaşmak istediğiniz hedef nedir, salt bağlamak ise buyrun 20cm lik bir ip de işimizi görebilir.

Siz ne yapmak istediğinizi yazın, ne yapılması gerektiğini değil ;) yoksa ne düzgün cevap alırsınız ne de
sorunuza cevap bulabilirsiniz ;)

Bu arada insanların işleri olabilir, ya da bilg. başında olmayabilir. Kimse size bilgi vermek zorunda da değil, lütfen üslubu ve nezaketi elden bırakmayalım :)

Kolay gelsin.

Anladığım kadarıyla arkadaş diyorki elimde 24 volt güç kaynağım var ben bunu 0 24 araylı nasıl yaparım diyor... cevapları bende merak ettim herkese hayırlı akşamlar

Eger kontrolcusu TL494 ise feedback devresine bir pot baglayip kismi aralikta duty orani ile oynayarak ayar saglayabiliriz.

Diger turlu cikisa konacak farkli devrelerle ancak mumkun olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri