devre hakkında yardırm

arkadaşlar yapmam gereken şu hazır 220 inverter devresini normalde aküden çalışan bu cihaza ek bi devre yapsam normal Şebeke enerjisine bağlı ucundaki yükü çalıştırsa elektrik kesintisinde inverter devreye girse ve geldiğinde tekrar devreden çıksa ve normal şebeke elektriğinden besleme yapsa.
böyle bir devre yapmak istiyorum elinde devre şeması olan var mı veya bir fikri olan.

Çıkış için kontaktör ve rölelerle bunu yapabilirsiniz.

Bir kontaktör şebeke ile beslenip şebeke voltajını kullanım tesisatına verecek. Bu kontaktör şebeke gidince bırakacak ve NO kontagı inverteri çalıştıracak. Aynı zamanda ikinci kontktör inverter çıkışını hatta verecek.

Yani 2 adet kontaktör ile bunu yapabilirsiniz. ( kontaktörün birinde NO kontak barındırmalıdır )

Kolay gelsin.

bunun için bana bi devre verebilir misiniz birde malzeme listesi

Malzeme listesini yukarıda yazdım. 2 adet kontaktör başka bişeye gerek yok. Şema basit ama çok vaktim yok. Ara sıra girip yazıyorum eğer vakit bulursam temel şemayı çizer gönderirim. Sıkıntı değil.

kardes serkan zaten yy da bir ugrar. sana gereken parcalari ve baglantilarini yazmis. malzemeleri al, anlrsin olmadi googleden bakarsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,358
Kullanıcılar
450,219
Son üye
sengolw

Yeni konular

Geri