Devre çizerek çözebilir misiniz lütfen?

Emresss

Üye
Üç fazlı yıldzı bağlı 220Vlu 50Hzli 4 kutuplu 1455 dev/dak bir asenkron motorun stator terimlerine göre rs=0,4 xs=0,6 r2=0,20 x2=0,3 ohm'dur. Motorun boşta çektiği 350W olduğuna göre motorun eşdeğer devresini çizerek %2 kayma ile tam yük altında çalışırken motordan alınan gücü ve verimi bulunuz.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
tanrı kullanmasını istemediği yetenekleri yaşayanlara vermezmiş. sanırım bana acıdı da okumama izin vermedi. şimdi konu sahibi (sıfatlarımı kullanmıyorum) be çocuk, azıcık forumda dolaşsan burada ödev sorularına cevap verilmediğini (yani çözülmediğini) bilir ve öğrenirdin. eeee bu forumda ustalar neden var diyeceksin. çok basit yardımcı olmak için, var olan hataları düzeltmek için, doğruyu öğretmek için. sen gelmişsin bana balık ver diyorsun. bizim ustalarımız balık vermez, balık tutmayı öğretir. hani sen biraz emek sarf etsen, bak yap demiyorum. en azından karala bir şeyler çiz ve paylaş ve sor nerede eksiğim var? nerede yanlış yapıyorum diye sor. seni bilgi manyağı yapar ustalarımız. hadi azıcık emek ver.

Üç fazlı yıldzı bağlı 220Vlu 50Hzli 4 kutuplu 1455 dev/dak bir asenkron motorun stator terimlerine göre rs=0,4 xs=0,6 r2=0,20 x2=0,3 ohm'dur. Motorun boşta çektiği 350W olduğuna göre motorun eşdeğer devresini çizerek %2 kayma ile tam yük altında çalışırken motordan alınan gücü ve verimi bulunuz.
Hangi bölümü okuyorsun? Diyetisyenlik mi?

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri