Devirli Motor Hakkında

arkadaşlar etiketinde yy 380 / üçgen 380 yazan bi motorun 1 0 2 (enversör degil ) paket şalterle düşük devir ve yüksek devir çalıştırılıyor . motor 1. kademede 2 faza kalmış gibi ses çıkarıp dönmüyor . 2. kademede problem yok . hayatım da hiç çift devirli motor baglamadım etiketdeki degerler ne anlama gelir bide arıza şalterden mi kaynaklanır
yy 2,4 kw
üçgen 3 kw

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Motorunuzun birinci devrine giden gerilimleri ölçerek şalterde arıza olup olmadığını anlayabilirsiniz.
Motorunuzdan çıkan 6 ucu ölçün.Ölçüm sonucunda 2 grup halinde direnç okuyorsanız;bağımsız sargılı çift devirli motorla karşı karşıyasınız.Etiket bilgisine göre o şekilde olmalı.
Bağımsız sargı ise işiniz kolay.Aynı gövde içinde biri yıldız bağlı,diğeri üçgen iki sargı vardır.
Her bir sargı grubunu ayrı motormuş gibi düşünün.

dd ve yd baglantılarını bilmedigim için soruyorum . 1 . devir uçlarını ölçerken neye dikkat etmeliym

Kılemeste bütün uclar bir bir ine devre gösteriyorsa dahlender cif devir motor dur .yüksek devirde kılemensin birtarafına R S T. Düşük deverde kılemensın düğer tarafı R S T yüksek devir tarafı yıldız köprüsü olur .

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri