Derlin işleme

Olursa taktirini beklerim üstad.

Sövecek halimiz yok :D Ama delrinden kırlangıç yapılmayacağı aşikar yani. Kafadan atma konuşmuyoruz. Yap olmayacağını gör :D

Sövecek halimiz yok :D Ama delrinden kırlangıç yapılmayacağı aşikar yani. Kafadan atma konuşmuyoruz. Yap olmayacağını gör :D

IMG_0480.JPG

Ya bu adamlar yalancı ya sen

Ben bu formu 2 senedir takip ediyorum seninde tecrübeli olduğunu gayet iyi biliyorum onun için sana üstad diye hitap ediyorum farkındaysan sen diyonki olmaz ama niye olmaz adam nette yapmış CNC rayı olarak kullanmamış ama lineer hareketi Derlinden alan baya kişi var.Niyesini söylemiyon hayalini rüyasını söylüyon.

İlk mesajınızda ki resmini attınığınız uç ile delrin işleyebilirsiniz. Bu delrinde yapacağınız cnc kızağı ile 1 yada 2 ay düzgün iş alırsınız. Kestamit var delrine göre mekanik kuvveti daha fazla yüzeyi daha kaygan onu deneyin ama bir metal gibi olmaz bu malzemeler metale göre daha çabuk aşınır. Yine de yapmak isterseniz mühendis plastikleri diye aratın

İlk mesajınızda ki resmini attınığınız uç ile delrin işleyebilirsiniz. Bu delrinde yapacağınız cnc kızağı ile 1 yada 2 ay düzgün iş alırsınız. Kestamit var delrine göre mekanik kuvveti daha fazla yüzeyi daha kaygan onu deneyin ama bir metal gibi olmaz bu malzemeler metale göre daha çabuk aşınır. Yine de yapmak isterseniz mühendis plastikleri diye aratın

Kestamitide biliyorum hocam delrin daha kaygan dedi satıcı.Ben bunla para kazanmayacağım parça işleme süresinin 10 dk olmasıyla 1 saat olması arasında hiç bi fark yok benim için.Delrin olmassa kestamid tende yaparım.Önemli olan ilk hareketi görmek [emoji3]

İş esnasında ortaya çıkan talaştan nasıl koruyacaksınız kırlangıç kızağı? Değil metal talaş ahşaptan çıkan toz/talaş bile yüzey ile araba arasına girerse ne kestamit dayanır nede derlin uzun süre.Bu tip malzemeler bu iş için fazla yumuşak ve hassa bence.

Kestamit olur. Delrin sıkıntı olur.
Yüzeylerini eğer iyi tasarlarsan mis gibi bir köpükle korursun. Hikmet üstadımız öyle bir mini makine tasarlamıştı.

Yüzeylerini eğer iyi tasarlarsan mis gibi bir köpükle korursun. Hikmet üstadımız öyle bir mini makine tasarlamıştı.

@cevdetfaik Hocam.
Yapılınca tabi ki olur ama kırlangıç gibi sürtünme yüzey ve açılarının fazla olduğu bir durumda bu malzemeler körükle bile ne kadar dayanabilir? Özellikle metal talaşlar çok yıpratıcı etki göstermez mi? hepsi bir yana bir yüzey talaş kapsa bu sefer kasma başlar gibi geliyor bana?
Tüm planlar sahaya ininceye kadardır denir ya Arkadaş yapıp işletirse o zaman eksisini artısını net görebiliriz herhalde.

Hikmet üstadın makinesini biliyorumda o benim yapacağımın yanında uzay mekiği üstad kestamidi dilediğim ölçülerde bulamıyorum delrini deneyeceğim önce bi hareket ettiğini görüyüm bana yeter.

@cevdetfaik Hocam.
Yapılınca tabi ki olur ama kırlangıç gibi sürtünme yüzey ve açılarının fazla olduğu bir durumda bu malzemeler körükle bile ne kadar dayanabilir? Özellikle metal talaşlar çok yıpratıcı etki göstermez mi? hepsi bir yana bir yüzey talaş kapsa bu sefer kasma başlar gibi geliyor bana?
Tüm planlar sahaya ininceye kadardır denir ya Arkadaş yapıp işletirse o zaman eksisini artısını net görebiliriz herhalde.

Talaş bana dert değil hocam başında beklerim gerekirse elimde fırçayla.Baktım makina çalışıyor gerekirse 3D de süpürgelik bastırırım.Kervan bazen yolda düzülür.Metal işleme yapabilecek bi makina olacağını düşünmüyorum en fazla yine mühendislik plastikleri.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,269
Kullanıcılar
450,088
Son üye
220808043so

Yeni konular

Geri