Delta Plc ve İnverter ile Asenkron motor hız kontrolü

onderytu

Üye
İyi forumlar.Delta Plc ve Siemens inverter ile basit bir asenkron motor hız değiştirme işlemi yapmak istiyorum. İnternette bununla ilgili Siemens s7-200 ile yapılmış örnekler bar ancak ladderı oluştururken orada mov_w komutu var ilk sorum bu konutun deltadaki karşılığı nedir ve örnek bir ladder diyagramı atabilecek olan var mı ?Teşekkürler.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Kullanılan Plc Delta Dvp 14ss2 kullanılan sürücü Siemens Micromaster420.Yardımcı olursanız sevinirim .

Mov K20 D0
20 sayısını D0 adresine atar.

Mov D0 D2
D0 içindeki sayıyı D2 adresine kopyalar.

Öncelikle Deltanın 2 adet software mevcuttur. WPLsoft ve ISPsoft . Siz hangisini kullanıyorsunuz?
Mesela WPLsoft için sabit decimal sayıları K ile göstemeniz gerekirken ISPsoft için buna gerek yoktur. WPLsoft içerisinde kulanılan bazı 16 bitlik komutları ISPsoft tarafında kullanılmaz onun yerine 32 bit komutları kullanmak zorundasınız.
Arada bunu gibi değişiklikler mevcut o nedenle kullandığınız yazılımın türüne göre ufakta olsa çözümler farklılık gösterebiliyor.

Delta PLC içerisinde kullanılan yaklaşık 300 adet komutun isimlerinin ne olduğunu gösteren pdf dosyasıdır.
Listede komutun adı , fonksiyonu ve hangi model plcler tarafından desteklediği gösterilmiştir.
Ayrıca yeni başlayanlara kolaylık olması amacıyla bazı temel fonksiyon ve programlamayı detaylı anlatan pdf dosyasıda ektedir.

Delta_PLC_Komut_Listesi.pdf
Delta PLC Detaylı Komut Anlatımı.pdf

Ekli dosyalar

• Delta_PLC_Komut_Listesi.pdf
    650.9 KB · Görüntüleme: 298
  • Delta PLC Detaylı Komut Anlatımı.pdf
    8.4 MB · Görüntüleme: 398
Son düzenleme:
Öncelikle Deltanın 2 adet software mevcuttur. WPLsoft ve ISPsoft . Siz hangisini kullanıyorsunuz?
Mesela WPLsoft için sabit decimal sayıları K ile göstemeniz gerekirken ISPsoft için buna gerek yoktur. WPLsoft içerisinde kulanılan bazı 16 bitlik komutları ISPsoft tarafında kullanılmaz onun yerine 32 bit komutları kullanmak zorundasınız.
Arada bunu gibi değişiklikler mevcut o nedenle kullandığınız yazılımın türüne göre ufakta olsa çözümler farklılık gösterebiliyor.

Delta PLC içerisinde kullanılan yaklaşık 300 adet komutun isimlerinin ne olduğunu gösteren pdf dosyasıdır.
Listede komutun adı , fonksiyonu ve hangi model plcler tarafından desteklediği gösterilmiştir.
Ayrıca yeni başlayanlara kolaylık olması amacıyla bazı temel fonksiyon ve programlamayı detaylı anlatan pdf dosyasıda ektedir.

Delta_PLC_Komut_Listesi.pdf
Delta PLC Detaylı Komut Anlatımı.pdf
Wplsoft kullanıyorum.Verdiğiniz aydınlatıcı bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim .

Wplsoft kullanıyorum.Verdiğiniz aydınlatıcı bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim .
Siemens yazılımlarını aktif kullandıysanız size ISPsoft öneririm görsellik,kullanım ve işlevsellik bakımından tiaportala benzer fazla yabancılık çekmezsiniz. Kolay gelsin.

Merhaba
Makina normal hizde gederken ekrande bir masala yavaş çaliş kumandyi bastiymda makina çalişirkan haman yavaş calişi ayarladim hizina çalişmasini yapmak istiyurum hamda jog de ekranda hizini artirib azalmasinida yapa bilmam için nasil bir işlam yapacam lutfan bana yardamci olun çok sevinirdim

Istadiym bu işlamlar delta pls da yapmak istiyurum

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri