Plc ile dc motor hız ve yön kontrolü

yenercsr

Üye
Öncelikle iyi günler. Plc ile dc motor ileri geri yön kontrolü ve hız kontrolü hakkında bilgiler alabilir miyim.formu araştırdım tatmin edici bilgilere ulaşamadım.

Şöyle anlatayım kısaca
Bir dc motor mevcut 24 v luk. Bu motorun belli bir sürede hızlanıp yavaşlaması isteniyor. Bunu plc üzerinden yapabilir miyim? Ayrıca motorun ileri geri hareketi isteniyor. Yorumlarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Tachon var mı ? Analog modülün var mı ? Sürücün var mı ?
Sürücünde harici girişleri speed up speed down olarak kullanabiliyormusun ?

Tatmin edici bir sürü bilgi var kendi yazdıklarım aklıma geliyor.
Sorunun tam karşılığını bulamazsın ama bir çok yerde step by step tüm cevaplar bulunmaktadır ?

Sormaz ki bilsin sorsa bilir !
Bilmez ki sorsun bilse sorar !

Hız kontrolü için gerekli ara devre şemasını vereyim, geri kalan kısmı siz tamamlayınız.:)

PLC İLE DC MOTOR HIZ KONTROL ARA DEVRESI.png

Bayro0 teşekkür ederim

Motoru belli bir zamanda hızlandırıp (mesela 5 sn de) yavaşlatmam gerekiyor. Bunun işlemi plc üzerinden mi yapmam gerekiyor?

Tachon var mı ? Analog modülün var mı ? Sürücün var mı ?
Sürücünde harici girişleri speed up speed down olarak kullanabiliyormusun ?

Tatmin edici bir sürü bilgi var kendi yazdıklarım aklıma geliyor.
Sorunun tam karşılığını bulamazsın ama bir çok yerde step by step tüm cevaplar bulunmaktadır ?

Sormaz ki bilsin sorsa bilir !
Bilmez ki sorsun bilse sorar !

link verirseniz sevinirim. Teşekkürler

Bu söylediklerini hatta daha fazlasını plc ile yapabilirsin fakat önce senin plc öğrenmen gerek

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Geri