Delta plc ile manuel servo sürmek

tmtopcus

Üye
Arkadaşlar yeni yapacağım bir uygulamada jog butonu ile servo motoru sürekli kontrol etmem gerekiyor
sağa ve sola hareket edecek örnek verecek olursam;
kullanıcı manuel moda geçtiğinde joistik ile sağa ittirdiğinde sağa sola ittirdiğinde sola hareket edecek
hangi komut ile manuel yapabilirim?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
DPLSV
Giriş sinyali varoldukça sabit hızda servo sürer.

@huh motor hızını pot ile ayarlayabilir miyim DPLSV ile
analog giriş modülünde -10 dan +10 a kadar var bende +24v 2a güç kaynağı var bunu ayarlamak için araya dirençmi atmalıyım?

Son düzenleme:
Kendim yapayım derseniz sadece direnç yetmeyebilir. 10 volt zenerli bir devre yapmanız gerekir.

Analog giriş-çıkış modülünün çıkışından 0-10v. alıp bunu potanstan geçirip analog modülün girişine uygularsanız ve potanstan gelen voltajı bu şeklide okursanız sürebilirsiniz.
uzun zaman önce bu şekilde birkaç proje gerçekleştirmiştim.
Kolay gelsin.

Son düzenleme:
arkadaşlar merhaba konuyla pek alakalı olmayabilir kusura bakmayın delta plc ile kinco servo sürücü kontolü yapılabilir mi? deneyimli arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

arkadaşlar merhaba konuyla pek alakalı olmayabilir kusura bakmayın delta plc ile kinco servo sürücü kontolü yapılabilir mi? deneyimli arkadaşların yardımlarını bekliyorum.
Doğru kablo bağlantısı ile pulse ve dir sağlandıktan sonra sürülebilir kanaatindeyim.

Forumda kablo şeması dahi verilmiş.

https://www.kontrolkalemi.com/forum...ablo-Şemasi-15-pİnlİ-d-sub-baĞlantisi.118501/

Birde bu var.

kinco marka modeli ise CD420

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/sa-delta-plc-ile-ra-485-Üzerinden-servo-motor-sürme.84150/

DVP serisi ( SS2,SE,SX2,SA2 v.s. ) delta plc çıkışları NPN'dir sen sizinde alacağınız Kinco servo motorlar NPN olmasına dikkat edin.
Eğer AS serisi kullanacaksanız farketmez hem NPN hemde PNP modelleri mevcuttur.

@shox Cevabınız için teşekkür ederim dokunmatik ekran aldım oradan hız belirleyeceğim 14ss2t aldım ve birde i/o modülü up zp var ve ek modülde c0
Bildiğime göre buna up ve c0 +24 zp ise 0v
Yapacağım çıkışlarda ekşi olacak değilmi
Mesela rölenin a1 ine 24v a2 sine gerekli olan y çıkışı bağlayacağım plc ve ek modül için

PLC çıkışı= ( Transistör çıkışlı model )
UP= +24vDC
ZP= 0vDC.
Y çıkışlarından 0vDC alacaksınız.

EK modül = ( Transistör çıkışlı model için )
C0= 0vDC
Y çıkışlarından 0vDC alacaksınız.

Rölelerinizin A1 girişlerine direk +24vDC uygulayın , A2 girişinede PLC ve ek modülün Y çıkışlarını bağlayın.

Bahsettiğim şekilde ek modülüde NPN şeklinde bağlarsanız pano içerisinde plc çıkışlarında 0vDC alarak bir bütünlük sağlarsınız ve arıza anında tespitide sizin açınızdan daha kolay olur.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Geri