Delta PLC encoder bağlantısı ile hız ve devir nasıl ölçülür.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Enkoderi cevirdikce hizlandi oldu sanki ama simdi spd komutu ile enkoderden hiz olarak deger almam gerek sanirim devir

Merhaba Shox usta senkronuzaysonu yaptim. Öncelikle yardımlarından dolayı tesekkur ederim. nasıl yaptigimi yazayim lazim olan arkadaslar kullansin. ENKODERIN A FAZINI SERVONUN PALS + UCUNA DIREK BAGLADIM SENKRON BI SEKILDE CALISTI COK BASIT OLDU PLC DEN SADECE START STOP YAPTIM GMT SERVO INVERTER PARAMETRELERINDEN POZIZYON MOD CALISMA OLARAK DEGISTIRDIM MANUELIN O KISMINI EKLEDIM ILGILENEN ARKADASLARA YARDIMCI OLSUN.TEKRAR TESEKKUR EDERIM HAYIRLI CALISMALAR HERKESE

Ekli dosyalar

• Screenshot_20181103-183537.png
    Screenshot_20181103-183537.png
    351.4 KB · Görüntüleme: 40
  • Beğen
Tepkiler: huh
Merhaba Shox usta senkronuzaysonu yaptim. Öncelikle yardımlarından dolayı tesekkur ederim. nasıl yaptigimi yazayim lazim olan arkadaslar kullansin. ENKODERIN A FAZINI SERVONUN PALS + UCUNA DIREK BAGL ADIM SENKRON BI SEKILDE CALISTI COK BASIT OLDU PLC DEN SADECE START STOP YAPTIM GMT SERVO INVERTER PARAMETRELERINDEN POZIZYON MOD CALISMA OLARAK DEGISTIRDIM MANUELIN O KISMINI EKLEDIM ILGILENEN ARKADASLARA YARDIMCI OLSUN.TEKRAR TESEKKUR EDERIM HAYIRLI CALISMALAR HERKESE
Peki pozisyon kontrolü nasıl yaptınız ,sanki benim anladığım siz değişken hız ile pozisyon kontrolü yapmayı planlıyordunuz ,hem hız değişecek hemde makina da etiket aynı noktaya basacaktı öyle hatırlıyorum.

Peki pozisyon kontrolü nasıl yaptınız ,sanki benim anladığım siz değişken hız ile pozisyon kontrolü yapmayı planlıyordunuz ,hem hız değişecek hemde makina da etiket aynı noktaya basacaktı öyle hatırlıyorum.
Şukadar git dur diye bir pazisyon yapmadim etiketin araligina stop ambalajin noktasina start yaptim ekte atmis oldugum parametreleri kendime gore ayarladim oldu makinayi az once uretime verdik 10 numara etiket atiyo ekteki fotoda goruldugu uzere tesekkur ederim yardici olan olmaya calisan herkese

Ekli dosyalar

• 1541516229795865404500.jpg
    1541516229795865404500.jpg
    189.9 KB · Görüntüleme: 35
Şukadar git dur diye bir pazisyon yapmadim etiketin araligina stop ambalajin noktasina start yaptim ekte atmis oldugum parametreleri kendime gore ayarladim oldu makinayi az once uretime verdik 10 numara etiket atiyo ekteki fotoda goruldugu uzere tesekkur ederim yardici olan olmaya calisan herkese
Suat 0505 Merhabalar;
Tekrar hayırlı olsun gözünüz aydın diyelim, etiket aralığında stop ile ambalj noktasına start vermek için bu noktaları hep aynı aralıkta tespit etmek için ne kullandınız haric bir enkoder mi,yoksa sensör mü.

Kolay Gelsin

Suat 0505 Merhabalar;
Tekrar hayırlı olsun gözünüz aydın diyelim, etiket aralığında stop ile ambalj noktasına start vermek için bu noktaları hep aynı aralıkta tespit etmek için ne kullandınız haric bir enkoder mi,yoksa sensör mü.

Kolay Gelsin
Tesekkur ederim sadece 2 adet sensor 1 i ambalaji digeri etiketi okuyo

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,833
Son üye
Mami545480

Yeni konular

Geri