Delta plc dvp14 ss2

merhaba ,

delta DVP 14 SS2 PLC de start yapıldıktan sonra 45- 50 dakika aralıklarla çıkış almak istiyorum. TMR komut ları
ile 30 dakikaları geçemiyorum. Yanlış bir komutmu kullanıyorum.Hour komutuda saat ler olarak zaman ayarı
yapılabiliyor. Gerçek zamana bağlı kalan komutlarıda kullanamıyorum.Yardımcı olabilecek varmı?

Teşekkür ederim.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
M1012-M1013-M104 gibi clock pulse üreten yardımcı kontakları kullanarak sayıcı veya bir registerın içeriğini artırarak istediğin değere kadar saydırabilirsiniz. Yanlış hatırlamıyorsam M1014, 1dk lık clock palsi üretiyordu. M1014 her yükseldiğinde (düştüğünde) bir sayacın içeriğini artırırsınız. sayaç değeri 50 olduğunda istediğiniz zamana ulaşmış olursunuz. Hatta kalıcı registerin içeriğini artırırsanız PLC enerjisi kesilse bile, enerjilenince kaldığı yerden saydırmaya devam ettirebilirsiniz. Kolay gelsin.

İki üç tane 30 dak lık zaman rölesini arka arkaya bağla ilkine 30 dak gir ikincisine 20 gir 50 dak işinizi görüyorsa

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri