delta mı siemens mi

Ben son zamanlarda deltaya yöneldim hatta bir eğitim setide yaptım sanayidede birkaç kez kullandım firmayla görüşüp işini delta ile yapabileceksen eğer siemense boşuna para vermene gerek yok.Bülent karayazı hocam neden deltayı seçtiğini endüstriyel kontrol kitabında çok güzel özetlemiş.Teknik destek yok gibi, programlama kablosu plc fiyatına ayrıca söylendiği gibi yazılımının bile ücretli olması siemensin delta atakları karşısında hayli yıpranacağını gösteriyor:)Fırsattan istifade gibi olacak ama sahibindende 132666888 nolu ilana istersen bakabilirsin.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Şuan plc hakkında pek birşey bilmiyorum. Biraz kitabı kurcalayım. Kullabilecek bir pozisyona gelebilirsem ikinci el plcler de bana uygun olabilir. Sıfırı 759 euro gördüm başlangıç paketinin. Bunun ikinci eli kaça malolur bana. Bide siemensi öğrenmek için ücretsiz bir program yazabileceğim modülü yok mu? Win8 kullanıyorum bu sorun oluyor sanırım. Sanal xp mi kuracam. Çok kafama takılan soru var galiba. Başlangıç paketini alınca, yazılım parçalar felan, hepsi bir arada gelecek dimi? Bilmediğim sorunla karşılaşmak istememde. Keyifli forumlar.

bence siemens ile baslamana gerek yok 100 dolar civarında ucuz plc ler var , al bir tane ve yavas yavas uygulayarak ogren
windows8 de programlar calisir bunlar cin yada tayvan malı problem olmaz , sonra siemens ogrenmeye gecebilirsin zaten aralarında programlama mantıgı acısından bir fark yok

bence siemens ile baslamana gerek yok 100 dolar civarında ucuz plc ler var , al bir tane ve yavas yavas uygulayarak ogren
windows8 de programlar calisir bunlar cin yada tayvan malı problem olmaz , sonra siemens ogrenmeye gecebilirsin zaten aralarında programlama mantıgı acısından bir fark yok
İlginiz için teşekkürler. Siemens s7 1200 kitabını sipariş ettim. Burda temel mantığı kaptıktan sonra, bahsettiğiniz ucuz plcleri alarak bu işe başlarım gibi. Kitap daha elime ulaşmadı. Belli bir seviyeye gelince hangi plc alacağım hakkında kapınızı çalarım mutlaka. Keyifli forumlar.

Mikrodev PLC deneyebilirsiniz. 150$ civarında bu işi profesyonelce halledebilirsiniz. Blok diyagramlarla programlama yapıldığı için de kısa sürede kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
delta iyidir zorlanmazsın iştende soğumazsın çokda para vermene gerek yok ben öyle yaptım..

Şuan plc hakkında pek birşey bilmiyorum. Biraz kitabı kurcalayım. Kullabilecek bir pozisyona gelebilirsem ikinci el plcler de bana uygun olabilir. Sıfırı 759 euro gördüm başlangıç paketinin. Bunun ikinci eli kaça malolur bana. Bide siemensi öğrenmek için ücretsiz bir program yazabileceğim modülü yok mu? Win8 kullanıyorum bu sorun oluyor sanırım. Sanal xp mi kuracam. Çok kafama takılan soru var galiba. Başlangıç paketini alınca, yazılım parçalar felan, hepsi bir arada gelecek dimi? Bilmediğim sorunla karşılaşmak istememde. Keyifli forumlar.

FBD yani function blok diyagram kullanarak daha hızlı öğrenebilirsin. Bu konuyu da araştırmanı öneririm. PLC programlamada artık FBD'ye geçiş başladığını düşünüyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,206
Kullanıcılar
449,985
Son üye
sSait Başdaş

Yeni konular

Geri