Dc Motor Yön Ve Hız Kontrol Devresi

hala bulan yok mu ?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
arakadaşlar bahsettiğiniz devre çalıştığım şirketin kendi üretip sattığı endüstriyel kartlarvar dc motorlar için hız tork ayarı yapabiliyorsunuz ilgilenen arkadaşlarlar benimle irtibata geçebilir.devre çizimi bende yok paylaşmak isterdim.

Gençler araştırın biraz , herkes yığılmış ödev lazım diye...

PWM + H-Bridge , buyrun anahtar kelimeler...

dc motorun çektiği akıma göre çizeceğiniz devre farklılık gösterecektir. bu nedenle dc motor hakkında kısa bi not düşşen iyi olur.( hazır entegreler mevcut lmd18200, 18245 gibi.55 Volt 3ampere kadar)

benim böyle bir devreye ihtiyacım var şemasını paylaşabilirmisiniz
hem hız hemde yön olacak

1.süreceğin motorun amperi ne kadar.2 bir potans ile hem yön hem hız kontrolümü istiyosun.3 bir anahtar ile yönünü ,hızını potans ilemi yapmak istiyosun.bu işin daha bir sürü yöntemi var.sen önce ne aradığını belirtmelisin.

bu kadar mı saçmalanır yardım istoysunuz hiç mi nete bakmaz insan hiç araştırmaz bu kadar acizsiniz yaa

ne arıyoruz dc motor kontrol devresi
inglizcesi dc motor control circuit ..
bunu geçtim google türkçe yaz bi ton devre örnek çıkar ..
dc motor control - Google'da Ara

bi zahmet tıklayın...

yok olmuyo diyosanız istediğiniz sürücüyü istediğin şekilde yön hız . pc bağlantısı yda nasıl isterseniz
ücret karşılığında yaparım ....:mad:

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri