DC motor arızası

Mustimin7

Üye
Merhaba, koşu bandımın motoru arıza veriyor. 180 volt DC motor. 30-40 sn normale yakın hızında çalışıp duruyor bazen koku ve duman da yapıyor. Sorun neresinde olabilir? Kömürlerde mi, kondansatörde mi? Kartta mı? Sizce motoru tekrar sardirmaya gerek var mı? Bobinde sorun olsa hiç dönmez diye düşündüm. Bir ustaya gosterdim bir digerine sordum söyledikleri tatmin etmedi. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Resimler yüklerseniz bilenler yardım eder, motor tek başına çalışmıyor kart başlatıp durduruyor kokunun kaynağı belki de karttır. Daha önce motor sarıma gitti mi, yakında mı?

Hiç sarima gitmedi. Koku ve duman net olarak motordan geliyor ondan yana şüphe yok. Resim atmak bir özellik vermez diye atmadım. Bu kez ekleyeyim. Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• 20181006_201254.jpg
    20181006_201254.jpg
    259.2 KB · Görüntüleme: 28

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,207
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19