DC dan gerilim üretmek için motor seçiminde neye dikkat etmeliyiz

Bay_RAM

Üye
Bilindiği gibi Dc motorlara dc gerilim uygulandığında motor dönmeye başlar. Motur dönderdiğimizde ise motor dc gerilim üretir. biz motorun dönmesinden yüksek gerilim üretmek için yüksekten kasıt (10 - 12 v) nasıl bir motor kullanmalıyız. çünkü 1.9 vluk motor ile 12 vluk motoru aynı devırde donderdık ıkısıde 0.7 volt uretti. Fikirlerinizi bekliyorum

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
12 V motordan 0,7 V çıkış almanız tuhaf, ya devriniz çok düşük ya da başka bir sorun var.
Hangi tipte dc motorlar kullanıyorsunuz?

Tipini bilmiyorum sıradan bi dc motor ben aslında nasıl bi tip dc kullanırsak etiket değerindeki voltaja yakın bi değer elde ederiz onu soruyorum

Bilen gerek bir bilen

Tipini bilmiyorum sıradan bi dc motor ben aslında nasıl bi tip dc kullanırsak etiket değerindeki voltaja yakın bi değer elde ederiz onu soruyorum

"Sıradan" tipte bir dc motoru etiket devir sayısında döndürürsen etiket voltaj değerine yakın bir çıkış alırsın.

motor içerisinde elektronik devre olabilir diyot ters gerilimde 0.7 volt verebilir. kontrol edin derim

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri