Danfoss vlt 300 toprak arızası çözümü

balikci

Üye
Arkadaşlar yeni model Danfoss VLT 300 model sürücülerde earth fault diye bir sorunla karşılasırsanız sorun kesinlikle ana kart üzerinde bulunan Honeywell akım trafolarından birinin gitmiş olmasından kaynaklamaktadır.Akım trafolarını sökün ve dikkatli bir şekiilde kontrol edin.Aradaki farkı görecekesiniz.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
aynı arıza mesajına vlt5000'lerde rastladım.ne ilginçtir ki arıza motor sürücünün aşırı torka girmesinden yani mekanik çıktı.hala anlamış değilim yüksek torkla earth fault arızası arasındaki ilişkiyi.

arkadaş akım trafosuyla ilgili diyor ben genellikle vlt 2800lerle çalıştım senınki yüke binince trafolar ın okuyamacağı bir akım çektıyse hata vermiş olabilir benim yorumum böyle

Otomasyoncu arkadaşım vlt 2800 serisindeki parametre değerlerini pc ile nasıl alabiliriz yardımcı olabilirmisin?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,216
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri