Danfoss vlt 2800 parametre değerlerini nasıl kopyalayabilrim?

balikci

Üye
Arkadaşlar çalıştığım firmada çok sayıda danfoss sürücüler vede özelliklede vlt 2800 ler mevcut.Sürücü parametrelerini nasıl yedekleyebiliriz.Bununla ilgili bi pc programı vede haberleşme bağlantısını bilen varsa sevinirim.Birde sürücülerdeki parametreleri yedeklemeye yarayan bi panelden söz edildiğini duymuştum.Bu konuda acil yardımlarınızı bekliyorum....

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Danfoss sürücülere MCT10 adlı bir program ile bağlanılıyor. Ayrıca LCP kodlu panelleri mevcut bu paneller sürücü üzerine sökülür takılır opsiyonel bir panel. Bir parametre ile sürücü parametrelerini panele kopyalayıp daha sonra başka bir sürücüye aktarabilirisiiniz. Paneli direkt sürücü üzerine takabildiğiniz gibi ayrıca LCP kablosu ilede sürücüye bağlantı yapabilrisin. Pano içerisindeki sürücünün ekranını pano üzerine taşımak gibi.. Panel ile sadece bir sürücünün parametrelerini kaydedebilirisn. Daha çok sürücü değiştirme amaçlı. Ama MCT10 programı ile parametre backup ları alabilirisin.

Danfoss options for the VLT AutomationDrive
https://www.kontrolkalemi.com/forum/motor-suruculeri/13962-danfoss-suruculer-pc-baglantisi.html

bizde danfoss vlt 5000 serisi var onun ekranından kopya yapmasını şöyle yapıyoruz
cihazdan ekrana kopyalarken
menü+program 7+lcp copy+upload all parameter+ok
bundan sonra ekranda copy done cıkar cihazdan ekrana kopyalama bitmiştir
ekrandan cihaza kopyalarken ise
menü+program 7+lcp copy dowland all parameter+ok
yine copy done gelecektir ekrana parametreler cihaza yüklenmiştir

ayrıca erolgke arkadasımızın dediği gibi MCT 10 ile pc ye yedek alabilirsin
bunu ben yapmıyorum bizdeki makinalarda yedekleri plc de kayıtlı

iyi günler

Son düzenleme:
Danfoss sürücülerin yedeklerini PLC ye nasıl kaydettiniz?

sana dönecem bizdeki makinalarda bu m evcut ama nasıl yapıldığını bilmiyorum bunu öğrenecem ve sana dönecem ilk zamanlar bende cok merak ettim ama üstüne fazla düşmedim şimdi bir fırsat oldu :)

arkadaaşlar çalıstığım fbrkada 1.8 kw control versıon 3.08 danfoss sürücü var şu anki minimum hızı 20Hz. Bunu 10 hz çekmem gerekiyor parametre bilgileri ve nasıl yapacağım hakkında acil bilgiye ihtiyacım var şimdiden teşekkürler hotiç

arkadaaşlar çalıstığım fbrkada 1.8 kw control versıon 3.08 danfoss sürücü var şu anki minimum hızı 20Hz. Bunu 10 hz çekmem gerekiyor parametre bilgileri ve nasıl yapacağım hakkında acil bilgiye ihtiyacım var şimdiden teşekkürler hotiç

Forumda danfoss sürücülerin kullanma klavuzu paylaşıldı.Altta ki linten ulaşabilirsiniz.

DANFOSS SÜRÜCÜ

arkadaslar danfoss plc proglamı hakkında bilgisi olan varmı plc clint marka chiller üzerinde takılı bilgi verirseniz sevinirim

VLT 2800 serisinde yedeklemek için LCP 2 ekran alacaksın bunun için Danfoss Türkiye Frekans Konvertörleri Ana Dağıtım, Global Merkez Servis firmasıyla irtibata geçebilirisin.Ekranı aldığımda ise MENU-0 Operation & Display gel (+) tuşu ile 007 parametresine gel ve Change data tuşuna bas ve [Upload all parameters (UPL. ALL PAR.)]yap (OK) tuşuna bas ekrana kopyalamaya başlar.Daha sonra aynı parametreden [Download all parameters (DWNL. ALL PAR.)] yaparak diğer sürücüye yüklersin.Danfoss Türkiye Frekans Konvertörleri Ana Dağıtım, Global Merkez Servis adresinden bütün sürücüler ile ilgili dokümanlara ulaşabilirsin.MCT 10 programınıda MCT10 - Danfoss adresinden indirip kullana bilirsin ama lisansızdır.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,216
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri