Dalgıç pompalar KW Pano ilişkisi

Sn.Under Ground.Sorunuzu görmemişim kusura bakmayım.Evet sayarım.Saydığım başka şeyleride yazayım.
3500 motora ait çalıştırdığım güç sistemleride şöyle :
- 250 kva-10 MVA arası ( 250-630-1000-1600-2000-2500-5000-10000 kva ) 60 adet trafo,
- Sistemlerin fiili demand gücü 60000 kw,
- 18,5 kw-45 kw arası 20 adet derin kuyu pompası ( 110-140 mt derinlikte ),
- 20 adet 10-60 ton arası kreyn,
- Motor güçleri, 0,25-1100 kw arasındadır,
-Birkaç özel uygulama hariç,tüm startlar direk starttır ( 500 kw dahil ),
- Elektrik ve mekanik ! montajı fiilen tarafımdan yapılan 6,3 kv 7 adet 1 MVAR ( 1980 yılı ! )
kompanzasyon tesisi.

Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Çok sağolun güzel ve kullanışlı bir cetvel. Manuel hesaplama olarak nasıl yaparız.

P= 1.732 x 380 x (11 A x ( ? ) )

Kaç katı akım çeker ilk kalkışta üçgen panoda, ya da yanlış yaptığım bir yer varsa doğru hesabı nasıldır ?
Zaten tabloyu incelerseniz motor gücü ile jeneratör gücü arasında 2-2,5 katı veya daha fazlası ilişkisi var ( Direk kalkış için , motor demeraj akımından kurtulabilmesi için, tabi sadece motor besleniyorsa ) . Kompanzasyon olmadığı için cos fi değeri motor etiketinde ne varsa o olacak mecburen hesapta .

Sn.Under Ground.Sorunuzu görmemişim kusura bakmayım.Evet sayarım.Saydığım başka şeyleride yazayım.
3500 motora ait çalıştırdığım güç sistemleride şöyle :
- 250 kva-10 MVA arası ( 250-630-1000-1600-2000-2500-5000-10000 kva ) 60 adet trafo,
- Sistemlerin fiili demand gücü 60000 kw,
- 18,5 kw-45 kw arası 20 adet derin kuyu pompası ( 110-140 mt derinlikte ),
- 20 adet 10-60 ton arası kreyn,
- Motor güçleri, 0,25-1100 kw arasındadır,
-Birkaç özel uygulama hariç,tüm startlar direk starttır ( 500 kw dahil ).
Memleketin yarısını sen kurmuşsun abi ya . Bizim enerjiden sorumlu büyüklerimiz neyi devreye aldılar acaba mesleki geçmişlerinde ( Taşeron yaptırılan projeleri kastetmiyorum ) merak ettim bak şimdi :)
Bu arada bizim işyerinde Tınaz Titiz ağabeyimizin yaptığı kısa devre akımlarını sınırlandırmak için betondan yapılmış bir reaktör var , komple projeleri falan da var , görünce oha çekmiştim memlekette ne mühendisler varmış zamanında diye .

Moderatör tarafında düzenlendi:
Markanızı bilelimde,tavsiyeleri , sizin üretim kalitenize göre ! yapalım.;) Millet boşa
kablo / kontaktör ziyan etmesin.

Türkiye de senin dediğini yapacak imalatçı yok. Bir ben olsam hadi neyse. Bu işin en eskisi Alarko bile hiçbir satış sorunu yokken bu şekilde üretiyorsa siz * / Δ motoru anca rüyanızda traktör sürerken görürsunuz.

Çok güvendiğiniz markanızı neden söylemek zahmetine katlanmıyorsunuz? Bedava reklamdan neden kaçıyorsunuzki.:) Sarı işaretli yerlere dikkat ederseniz,eksikleriniz tamamlanmış olur.
3 kablo ile * / üçgenide bu vesile ile öğrenmiş olursunuz.7,5 kw a kadar pompalarda tek kablo
çıkıyor olması normaldir.Tek kablonun çıkıyor olması,motorun yıldız bağlı olduğu anlamına gel-
mez.
Anlaşılan,üretimleriniz,derin kuyudan ziyade bostan kuyusuna yönelik olduğu için,yüksek güçlü
motor görmemişsiniz.Alarko dokümanlarında sarı ile işaret ettiğim noktaları okuduğunuzda an-
layabiliyorsanız,bostan kuyusu pompa imalatlarınıza devam edebilirsiniz.
Yukarda biryerde " bilmemek değil,öğrenmemek ayıp " demiştiniz.Çok doğru.Öyleyse,öğrenin.

Ekli dosyalar

• DERİN KUYU POMPALARI.rar
    4.6 MB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,972
Son üye
Emirhan6161

Yeni konular