Dalgıç pompalar KW Pano ilişkisi

denemetest

Üye
Dalgıç pompalarda Yıldız Üçgen çalışma Kw sı sadece üçgen çalışma Kw aralığı ve direk 380 ile çalışan düşük Kw larda olan pompalar ile ilgili normal motor Kw değerleri ile aynı mıdır, Kw değerleri nelerdir, panoları neye göre tasarlanır yıldız-üçgen olarak.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
15 hp ye kadar direk kalkış verilir

Bende 5.5 Kw ve üstüne yıldız üçgen yol verme şeklinde biliyorum. 5.5 Kw altında üçgen yol verme kullanılıyor peki kaç kw altına direk yol verme kullanılıyor direk 380 V ile çalışır mı.

Bende 5.5 Kw ve üstüne yıldız üçgen yol verme şeklinde biliyorum. 5.5 Kw altında üçgen yol verme kullanılıyor peki kaç kw altına direk yol verme kullanılıyor direk 380 V ile çalışır mı.
Kalkış yöntemi için sadece motor gücü veya Şebeke geriliminde klemens kutusu bağlantı bilgisi yeterli değildir. Motor milindeki yükün yapısından şebekenin durumuna göre birçok farklı etkeni dikkate almanız gerekir.

Bu kadar kesın cevap verılmemeli. Yol verme şekli, motor gücüne, yüküne, tesısatın buyuklüğüne, (kendı trafosu olması, şebekenin yeterliliği, elektrık aldıgın idarenın vereceği izine) vs vs baglıdır.

Cevap kesinlik arz ettiği için bu şekilde yazdım. Motorlar 15hpye kadar direk kalkış olarak sarılırlar. 15hp ye kadar Motordan sadece 3 (üç) adet kablo çıkar. N bile yoktur.

Cevap kesinlik arz ettiği için bu şekilde yazdım. Motorlar 15hpye kadar direk kalkış olarak sarılırlar. 15hp ye kadar Motordan sadece 3 (üç) adet kablo çıkar. N bile yoktur.

Çalıştırdığım 3500 e yakın her güçte motordan hiçbirisinde 3 uçlu motora rastlamadım ( OG motorlar hariç ).

Son düzenleme:
Çalıştırdığım 3500 e yakın her güçte mo-
tordan hiçbirisinde 3 uçlu motora rastla-
madım ( OG motorlar hariç ).

3 faz a 3 kablo olur bunun başkaca bir açıklaması olmaz. 15hp den bükük güçte ise 6 adet kablo olur oda yıdız-üçgen bağlantı için. sizin bagladığınız başkaca bir şey her halde.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri