Dalgıç Pompalar ile ilgili Bazı Teknik Bilgiler.

Merhaba Arkadaşlar,
Sizlere Dalgıç Pompalar ile ilgili olarak bazı teknik bilgiler içeren bir doküman sunmak istedim.

ilgilenen arkadaşlarımıza teşekkür ederim.
iyi çalışmalar kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• DALGIÇ POMPALAR İLE İLGİLİ TEKNİK BİLGİLER.rar
    66 KB · Görüntüleme: 8
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Merhaba arkadaşım,
Winrar isimli sıkıştırma programı bilgisayarında eğer ki yüklü ise ve beraberinde de Office programı bulunmakta ise zaten bu doküman Word belgesi şeklinde olduğu için winrar programından çıkartıp www.kontrolkalemi.com şeklinde şifreyi yazdığın zaman bu doküman açılacaktır.
Kolay gelsin...

merhaba arkadaşım
şöyle bir sorunum var yardımcı olursan sevinirim
Dalgıç pompaların özelliklerini bilmiyorum
bemim 40 metre derinliğimde bir su kuyum var eski kara kuyu
ben suyunu çekip 50 metre yükseklikteki bir bahçede kullanmak istiyorum
en ekonomik nasıl yapabilirim
birdalgıç pompayla işi görebilirmiyim
yoksa hidrofor nasıl iş görür mü ?
Yardımcı olursanız sevinirim.
tavsiye ettiğin bir marka var mı
çekeceğim suyun debisi o kadarda önemli dil
saatte 2 m küp olsa yeterli.

slm
sn:irfan_
anladığım kadarıyla kuyu derinliği40 mt.kuyudan sonra bahçenin yüksekliği 50 mt. bu işi dalgıç pompa ile yapabilirsin.4" pompa senin işini görür sanırım.kuyu çapına göre bir bak.4" lerde motor olarak italyan marka coverco,alarko bunları tavsiye ederim.yerlileride var ama sorun çıkarır.coverco dan şaşma.pompa olarakda izmirde üretilen impo filan kullan.pompalar hemen hemen aynıdır ama motorlarda çok farkediyo.eğer bu iki marka motoru bulamazsan yeniden sarılabilir olan bi motor al.çünkü bunların sarılmayan tipleride var.
monofaze için:
95 mtde1,8 metreküp 1,1 kw motor
98 mtde2,4 metreküp 1,5 kw motor
bunlar var.bundan yukarısı trifazeye geçiyor.
Şebeke voltajına göre seçimini yaparsın artık.ama varsa ben trifazeyi tercih ederdim.kond.istemez,motor kitlenirse 2 ucu değiştir biraz ters çalıştır olsun bitsin ama monofazede şoklayacaksın kalkacak duracak vs.vs.yani uğraştırır.
sen pompa seçimin yap.kuyunun bilgilerinide tam yolla bi.eğer panosunun şemasını çıkaramazsan haber et burada paylaşalım
kolay gelsin

vermiş olduğun bilgiler doğrultusunda araştırma yapacağım
teşekkür ederim

benim tavsiyem wilo yada carpeda seç başın agrımasın

Sel. aleykum
Arkadaşlar dalgiçlarda kullanılan döküm olmayan plastik benzeri kaşıklar var.Bunlar tam olarak hangi maddeden yapılıyor. bir tanesinin dik ihtivası kaç metre alınmalıdır

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,949
Son üye
mrterenky_

Yeni konular

Geri