Dalgıç Pompalar Hakkında Öğrenmek İstedikleriniz

bir monofaz dalgıç ın yanık olup olmadığını nasıl ölçeriz

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
slm arkadaşlar momofaze dalgıçlarda güce göre akım değerlerini gösteren bir tablo varmı birde de kondansitör değerleri.
Yada dalgıçlarda aynı mono faze motorlar gibimi hesaplanıyor. Dalgıçlar hakında bilgiye sahip değilim inşallah yardımcı olursunuz

merhabalar bodrumda kuyu var dalgıc motor kullanıyoruz sıvı seviye rolesıde var ama baktım evvelden suyu cektıkten sonra duran motor su bıttıgı halde durmuyor sıvı sevıye rolesınde sorunmu var acaba sıvı sevıye rolesını nasıl onarabılırım saygılar

dalgıç motorda elektrik kablosu ile bağlı olan şamandraya benzer şey motorun suyu çektiği halde motoru durdurmuyor bunu nasıl onarabiliriz?

selam arkadaşlar.foruma yeni üye oldum.bir sorum olacaktı...sulama amaçlı olarak kullanılan tesiste 100 hp motoru kumanda için kullanılan kablonun ebatı nedir...elektrikçi 3*35 yada 3*38 gibi bişeyler dedi...hangisi uygun...(kablo çalındıda yeniden alıcam) cevaplar için tşkler

selam arkadaşlar.foruma yeni üye oldum.bir sorum olacaktı...sulama amaçlı olarak kullanılan tesiste 100 hp motoru kumanda için kullanılan kablonun ebatı nedir...elektrikçi 3*35 yada 3*38 gibi bişeyler dedi...hangisi uygun...(kablo çalındıda yeniden alıcam) cevaplar için tşkler

Bunun için kablo boyutunu bilmek gerekli aslında. Elektrikçinizin dediği 3x35'tir. Çünkü 3x38 diye bir kablo kesiti yoktur. standart kesitler ...16-25-35-50-70-95... diye gider.

100hp =75kw motor ana hat besleme kablosu 50mt ye kadar minumum 3*50 cekmen lazım panodan motora ise 2x(3*25) cek sıkıntın olmaz ....

Son düzenleme:
mesafe belirtmemişsiniz

ekrem kardeş tşkler...elektrikçi trofadan panoya da 3*35 takacaktı.mesafe 10-15 mt arası...ve havadan gidecek...seyyar yaptırmak istiyorum.yani trafodan panoya panonun üstünden girecek....panoyla motor arası 3-4 mt arasında...YANİ BEN SIMDI TRAFODAN PANOYA 3*50 ,PANODAN MOTORA ISE 3*25 ALIYORUM...DOGRUMUDUR????

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri