Daire içi anten hattı

sama

Üye
Arkadaşlar dairede, salon mutfak arası sıva altı anten hattım var. Eski kabloyu çektim çıkardım ama keşke çekmez olaydım. Şimdi hat yani boru boş ve ben salon mutfak arası kablo tv hattı çekmek istiyorum. Böyle bir hat varken de, dışarıdan kablo kanalı filan istemiyorum. Yalnız sorun şurada, susta ile bir o uçtan bir diğer uçtan denedim, kabloyu çekiyorum ama her iki ucun alt köşesinde zorlanıp kablo ayrılıyor susta boşa çıkıyor. Yani taş filan mı var anlamadım gitti. Başka ne sorun olabilir sizce? Ve kırmadan dökmeden çözümü var mı? Eğer taş olabilirse aklıma beton eritici sıvılar var onları denemek geliyor. Bir boru ile tıkanıklığın olduğu yere kadar ineceğim, ucundan harç beton sökücü kimyasal sıvı vereceğim.. Başka fikri olan var mı?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhaba, susta arkasına çapı sustadan daha büyük bakır kablo falan bursanız ve uç kısmı diğer taraftan çıktıktan sonra bakır kablolu kısmı (ya da aklınıza gelen herhangi bir kopmayacak malzeme) çekseniz, bu şekilde içerideki her neyse hareket ettirme şansınız olabilir.

Çekmeye çalıştığınız tv kablosu kalınsa ince olanlarından alıp birde onu çekmeyi deneyebilirsiniz.

Merhaba, susta arkasına çapı sustadan daha büyük bakır kablo falan bursanız ve uç kısmı diğer taraftan çıktıktan sonra bakır kablolu kısmı (ya da aklınıza gelen herhangi bir kopmayacak malzeme) çekseniz, bu şekilde içerideki her neyse hareket ettirme şansınız olabilir.
Zaten çelik susta kullanıyorum. O da baya kalın yani. Ama içeride taş mı var yoksa bir yere mi takılıyor onu anlayamadım. Susta öyle böyle bir şekilde diğer tarafa kadar çıkıyor, ama kabloyu ekleyip çektiğimde kablo takılıyor.
Çekmeye çalıştığınız tv kablosu kalınsa ince olanlarından alıp birde onu çekmeyi deneyebilirsiniz.
Rg6 u4 kablo. Biraz kalın evet, ama kablolu tv yayını için başka kablo oluyor mu bilmiyorum?

Kabloyu sustaya bağladığınız kısmı bantla sıkıca sarıp öyle deneyin ki kablonun dış kısmı çekerken takılıp sıyrılmasın.
Bantlama olabilir.. 👍🏻. Bunun dışında kablo ve sustayı kalın bakır telle birbirine bağlıyorum bu da takılmasına etken olabilir. Başka birbirine ekleme yöntemi var mı susta ve kabloyu..

İşkolik insanlar olur ya, işi yapar sorun çıktığı zaman araştırır halleder bitirir, bende de öyle bir takıntı var galiba kaç gündür bu mübarekle uğraşıyorum insanın moralini bozmaya birebir cidden bu pis işler..
Elektrikçiler nasıl açıyor bu tıkalı kablo tesisatını peki? Ya da kırmadan dökmeden açabiliyorlar mı?

Forum istatistikleri

Konular
128,148
Kullanıcılar
449,888
Son üye
kalemx

Yeni konular

Geri