Dış Aydınlatma Projeleri

Herkese merhabalar.Bir park aydınlatması projesi lazım tır parkı olarak kullanılacak olan boş bir alan var etrafına aydınlatma direği kullanarak aydınlatma sağlayacağız bununla ilgili elinde autocad olarak hem çizim hem de hesaplar olan biri bana yardımcı olabilirse çok sevinirim, az çok bir şeyler yaptım ama hem yanlış yapmamak için hem de kontrol amaçlı örnek bir proje olursa çok iyi olur.Şimdiden herkese yardımları için çok teşekkürler.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Bu konuda Seçtiğin Direk tipi, armatür tipi reflektör yapısı, armatürlerin dağılımı(pozisyon ve açıları) Direk yüksekliği gibi etkenler sonucu etkilemekte bu nedenle;
Armatürleri aldığın firmaya projenin simülasyonunu yaptırarak aydınlatma hesap raporu oluşturulması en doğru yöntemdir(Bunun için sizden ekstra bedel istemezler).

Son düzenleme:
Bu konuda Seçtiğin Direk tipi, armatür tipi reflektör yapısı, armatürlerin dağılımı(pozisyon ve açıları) Direk yüksekliği gibi etkenler sonucu etkilemekte bu nedenle;
Armatürleri aldığın firmaya projenin simülasyonunu yaptırarak aydınlatma hesap raporu oluşturulması en doğru yöntemdir(Bunun için sizden ekstra bedel istemezler).
Teşekkür ederim Hırçın 41 Bey dediğinizi firmalara ileteceğim teşekkürler.İyi Çalışmalar.

25 W.tasarruf lambalı,3 ayrı çıkışlı,toplam 100 adet duvar üstüne monte olacak şekilde 250 şer metrelik mesafelere 50+25+25 lamba dağıtımlı bir çevre aydınlatma yapmak istiyorum.Kullanabileceğim kablo kesitini ve toplam lambalarının gücünün 2500W olduğunu ve ortalama günlük 12 saat çalıştığını düşünürsek bir günlük tüketimin kaç KW olacağını hesabıyla birlikte cevap verebilecek arkadaşlar arıyorum.(

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri