DİAFON ARIZASI YARDIM.

radio

Üye
arkadaşlar 8 daireli bi binada audio marka diafon tesisatı var tesisat santral ve şubeler çok eski metal olanlardan 10 veya 15 senelik sorun ziller ve kapı otomatiği çalışıyor ama diofondan konuşmak istenildiğinde yükses bi parazit sesi var ve konuşmayı engelliyor sizce sebebi nedir tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
arkadaşlar 8 daireli bi binada audio marka diafon tesisatı var tesisat santral ve şubeler çok eski metal olanlardan 10 veya 15 senelik sorun ziller ve kapı otomatiği çalışıyor ama diofondan konuşmak istenildiğinde yükses bi parazit sesi var ve konuşmayı engelliyor sizce sebebi nedir tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

arkadasım ben bu arızayla bir kackere karsılastım AUDİ kaliteli bir üründür
santrali kontrol et,santralin yanında trofo cok yakınmı birde 380 e yakınmı bu nedenle parazit yapar kablolarını kesinlikle kontrol et en ufak bir kısadevrede parazit olusuyor tesisat braz eski oldugundan kablolarında problem vardır mutlaka; ben o nedenden dolayı tüm kabloları degiştirdim dt8 kablomu var yoksa çifli kablolardanmı onlar cok problem yapıyor

kabloların eski olup sayın presindent arkadaşımızında belirmiş olduğu gibi yüksek geiilmde olabilir birde önemli etkenlerden biride höpörlör diye ( santralle dış şu arası)bağladığımız kablonun blandajlı olmasına dikkat edelim buda diafonda isteiğimiz dışı ötmelere sebebiyet verebiliyor

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim arkadaşlar,

Zil panosunda bulunan 8 ohm 0,5 W hoparlör arızalı, Eski bir zil içinden ve piyasadan satın aldığınız bir hoparlör ile değiştirin.

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,051
Son üye
Rezly

Yeni konular

Geri