kuzgun 72

Üye
selam arkadaşlar çok acil yardım lazımdı şimdi bir arıza var binada hiç bir zil çalışmıyor ne içerden nede dışardan kapı otomotiği çalışıyor şimdi diafonun markası AUDİO model AS 302 zil trafosunu kontrol ettim çalışıyor yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekürler

selam arkadaşlar çok acil yardım lazımdı şimdi bir arıza var binada hiç bir zil çalışmıyor ne içerden nede dışardan kapı otomotiği çalışıyor şimdi diafonun markası AUDİO model AS 302 zil trafosunu kontrol ettim çalışıyor yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekürler

Sorununu daha açık şekilde anlatırsan yardımcı olabiliriz ve trafoya giren kabloların yerlerini kontrol et sorun orda kaynaklanmıyor ise buyuk ihtimal kablolarda bi problem vardır . Kolay gelsin .

kabloları kontrol ettim göze birşey çarpmadı açıkçası inşaat halindeyken elektriğini yapan kişi parasını tam alamadığı için işi sallamış kısacası panodaki bağlantıları ve kabloları kontrol ettim ama bişey bulamadım dediği sadece kapıyı açılabiliyor onun dışında ne diafonlarda konuşma nede ziller hiç çalışmıyor bide pardon diafon demiştimde santralin markası ve modeli(AUDİO AS 302)

kardeşim santralin cam sigortası atmıştır.televizyonculardan alıp deneyebilirsin.bu da bir fikir......

santralde iki ışık vardır içinde kısa devre korumalıdırlar ışıklara bak kapı otom. bağımsızdır aynı dt8 ile şalışır gri siyah k.otomatiğine aittir.bunu geç ve sigorta atmamışsa ve kırmızı power dır yeşil ışık sistem yanmalıdır sık rastlanan yeşil ışığın yanmaması durumunda arıza arama tekniğimiz 1 santralden başlayarak şubelere giden 5 renk'i ayır bağla yaparak yukarıya kadar test adebilirsin taki yeşil ışık yanana kadar. veya üstten başla multimetre ile ölçüm yaparak 1ve 6 kırmızı ve truncu uçlara voltaj verir kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri