Göksu İntercom Santralinde Kapıcı İptal etme

deimos

Üye
Arkadaşlar merhaba, kısaca olayı anlatayım; Ben kapıcı dairesinde kiracı olarak kalıyorum, muzdarip olduğum konu binadaki diafon sistemi kapıcılı sistem ve santral benim dairemde. Apartman kapısından daireye çağrı gittikten sonra apartman sakinleri kapı otomatı yerine yanlışlıkla kapıcı düğmesine basıyorlar hem rahatsızlık oluyor hemde uykudayken uykumdan oluyorum :( Santralı açarak hoparlörün kablosunu çıkardım ama hoparlör aynı zamanda apartman kapısı ile konuşma işide gördüğü için bu sefer bana misafir geldiğinde dışarıdan benim zile bastıklarında dışarının sesini duyamıyorum ve konuşamıyorum. Aşağıda santral dış görünüşünün ve iç yapısının resimlerini koydum. Bazı resimlerin çözünürlüğünü yüksek bırakarak anlaşılır olmasını sağladım. Ben hangi kabloyu sökmeliyimki daireden gelecek çağrıyı keseyim ama dış kapıdan bana gelecek çağrıya yanıt verebileyim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler,
Sevgiler.

Santral dış görünüm;

img20130507203205.jpg

Santral iç görünüm;
img20130507203225.jpg

Görüldüğü gibi Üstteki Hoparlör kablosunu kestim;

img20130507203252.jpg

Kablo bağlantıları yakından görünüm;
img20130507203348.jpg

img20130507203402.jpg

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
eski bir sistem devre şemasını tam olarak bilmiyorum ama santralin içerisindeki sarı mavi kahverengi kırmızı renklere baglı olan kabloları sırayla söküp deneyip kapıcı dairesi devresini bulup iptal edebilirsiniz

Teşekkürler arkadaşlar, akşam önerinizi deneyeceğim. Kolay gelsin..

Yeşil kabloyu sökerek işimi hallettim, teşekkürler..

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular

Geri