Covid-19. haberler, bilgiler...

arkadaşlar ben yarın 3. doz için gideceğim, ister grip çeşidi olsun isterse olmasın rahatsızlığım tekrarladı vücut direncim düşecek, yaptırmaktan da zarar gelmez yaz kış tişörtle gezen ben üzerimde daima bir örtüyle uyuyan ben, artık geceleri üşüyorum. denizin soğuğunu bilirim amasyada -38 gördüm tek battaniye yattım gündüz sıfır derecede molalarda üstümü çıkardım güneşlendim ama üşümedim. istanbulda -18 de dondum. ülkemizin değişik illerini gezdim yani soğuğu da bilirim sıcağı da. artık dama benim motor teklemeye başladı. gittiği yere kadar yolumuz açık olsun.

1631203647050.png

Son düzenleme:
sayın @kesmez ustam, herkes kendi fikirlerinde özgürdür. yemek yaptığımı anlatmıştım ya benim tek alerjim kabak evet kabak bitkisini tutamam. ama pişmişini yerim. herkesin bir zayıf tarafı vardır, bilinir bilinmez. bana iyi gelen size gelmez, size iyi gelen bana gelmez. kusursuz olanı biliyoruz. ben seve seve değil s*ke s*ke yaptıracağım, benim hastalık nüksetti yakında bağışıklık sistemim yakında tamamen çökecek, nezle bile olmamam . birde o video para kazanmak için çekilen videolardan (içerik değil zaman süresi bakımından) kadın doğruyu söylüyor olabilir, olmuştur da. bana kabak ona aşı

Bırakın isteyen olsun istemeyen olmasın engellemeler nedir ?

Herkes olacaksa eller havaya kararlar çıksın herkes aşı olacak diye tartışma bitsin .

Birbirimize düşman olacağız ( oldukta iyi niyetten olacağız yazdım )

Ben olmayacaktım 2 doz sinovac oldum , ailede akrabada düşman konumuna geldim .
Arayı bozmamak için aşı oldum .
Şimdi diyeceksiniz bak iyi olmuşun veya olmadın da ne geldi başına .
Hayat veya bayat .
Bana bir durum olsaydı , kim hesap verecekti .
AŞI OLSANDA , OLMASANDA OLACAK OLAN KENDİNİZE OLACAK .
Kalan sağlar bizimdir .

Kimsenin işine karışmayın derim . ( tv lerde aşı olun diyenlere ve olmayın diyenlerde . )

Komşu covid 19 oldu hiç birinin aşısı yoktu şimdide yok . ALLAH göstermesin oğlu kanser hastası .
evde iç içe , ilaçta içmedi gelip geçip gitti . Terside olabilirdi .

Ölüm geldi ise bir bahanedir . Kimin ne olacağı belli değil .
Elekten geçtik diyelim ,
Zaten ölümden korkum yok , sonrasını düşünürüm .

Benim açımdan aşının koruyuculuğu yok . isteyen istediğine inanır .
Koruyucu demek bir daha hasta olmamak demek .

Konu en can noktası ?
Aşı olanlar kendini mi düşünüyor , karşısındaki mi ?

Önce can ( kendin istersen ol veya olma ) sonra canan ( istersen ol veya olma )

Sağlıcakla kalın .

Ben belirsizliğe ve kafamdaki normal sorulara mantıklı ve tutarlı cevap bulamadığım için karşıyım! Yani gerekiyorsa sonunda olacağız ama maalesef bana inandırıcı gelmiyor. Hele şu hatırlatma aşı furyası da çıktı ya, her altı ayda hatırlatırlar artık! Öyle ya grip aşısı için her sene aşı yenileniyor. Üstelik her sene yeni bir aşı ile. Çünkü grip/inflüenza virüsü sürekli mutasyona uğruyor. O da corona virüs ailesinden. Şimdi covid-19 corona virüsü bilmem kaç defa mutasyona uğradı ve kaç tane varyantı çıktı. Ama aşılar aynı aşılar, değişen bir şey yok! Gribi korumayan tek aşı nasıl oluyor da covid-19'dan koruyor? Mantıklı bir açıklamasını görmedim.

işyerim aşı olmazsam ücretsiz izne çıkarırım diye baskı yapıyor.Allah'ım yardım et, ne günlere kaldık insanlar işinden olacak bu aşı yüzünden.Sinovak olsakda illa uyarıcı messenger mrna aşısı'da (biontech) olmanız gerekiyor diye direten sağlık bakanı..

Son düzenleme:
Ama aşılar aynı aşılar, değişen bir şey yok! Gribi korumayan tek aşı nasıl oluyor da covid-19'dan koruyor? Mantıklı bir açıklamasını görmedim.
Mantıklı açıklaması aşı virüs için değil. Orası göstermelik.
Asıl amaç insanların DNA sını değiştirmek.
Otoriteye sadık uysal mutlu köleler.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,967
Son üye
Gokhanttu

Yeni konular

Geri