control teknik marka

oto78

Üye
control teknik sürücülerle çalısan arkadaslardan bir ricam var. sp sürücüyü PWM nasıl kontrol ederim tesekkürler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Sayin Mustak;
kastettİĞİm Plc Veya Basks Bİr KontrolÖrÜn Pwm Kullanarak Nasil Kontrol Ederİm.sİzİn DedİĞİnİz Gİbİ DeĞİŞİk Hiz Parametrelerİnİ 0.05 DeĞİŞİklİk Yaparak Kullanabİlİrİz

bu tur suruculeri kendi aralarıda haberlestirmek için ucuz bir yontem varmı.bunları kontrolor olmadan proglayıp birbirlerine master slave kurabilirmiyiz.

guzel bir uygulama :) 1\2 dediğiniz enkoder oranı olsa gerek. 1\2 oranın bir nedeni var mı."Kontrol tekniğin UnidriveSp den bahsediyorsanız, CTNEt denen bus ı ile bu master slave işlemleri yapılır. Bu bus her sürücüde ilave bir modül takılmadan mevcuttur"diyorsunuz.fakat ct net için de modul takmak grekmez mi.bu konuyu biraz açarmısınız.

spmd ile sp farkı var mıdır? spmd büyük güclerde kullanılıyor. sp nin de size 6 sı var niçin ayrı model olarak ayrılsın ki

normalde sp modul kullanmadan bu işin içinden çıkılmıyor ama verdiğiniz bilgiler beni farklı konularda aydınlattı
sağol

Bİrebİr İletİŞİm İÇİn Rj45 Portu Var Bu Portu SÜrÜcÜlerİn Kendİ Arsinda HaberleŞtİrebİlİrmİyz.normalde Pc De Kullanabİlİyoruz

Merhaba
Bu kadar profesyonel bir sürücüde pulse ile kontrol mevcut değil ne yazıkki.En basit taiwan , japon yada çin sürücülerinde bu özellik standart olarak sunulmaktayken , control techniques in en son servo sürücüsü unidrive sp de opsiyonel olarak enkoder plus modülü takılarak sadece enkoder takibi ve simülasyonu mümkündür.
Bence çok büyük olan bu eksiklik dijitax modelinden beri devam ediyor.

sayın mustak
bu projenizde opc si kullanarak bilgi alışverişini yaptınız.peki daha basit bir şekilde acaba ben bu projenizi plc ya uyarlama imkanı var mı.
çalışmanız çok güzel bunu da eklemek istedim

"Unisp De Modbus Ve Ctnet Vardır . Ctnet Ile Birden Fazla Servoyu Kendi Arasında Haberleştirip Birine Bus Modülü Koyarsan Gateway Sağlamış Olursun Bu Her Modüle Profibus Modülü Koymanı Engeller Bir Avantajdır.dİyorsunuz" Sayin Mustak.

bu BahsettİĞİnİz Unİdrİve Sp Control Techniques Mİ.yanİ Unİdrİve Sp.sk,se Bu İkİ HabeleŞme Mevcut Mu?ÇÜnkÜ Ben Bİr Makİnedekİ Her Servo İÇİn Profİbus ModulÜ Kullaniyordum BÖyle İr YÖntem Varsa Bİraz Yol GÖsterebİlİrmİsİnİz
bu sorunun yeri burası oldundan tekrar sormus olduk kusura bakılmasınm

sizi de yoruyoruz sayın mustak kusra bakma :'(
sizin gibi kıymetli bir bilim adamını bulunca dayanamadık arka arkaya soruları diziyoruz.ama sizin kıymetinizi de ancak bu şekide anlaya biliriz
bu kadar iltifattan sonra sorularıma devam edebilir miyim?

benim yatığım projelerim ekseriyetle kablo makineleri üzerinedir.bu yuzden plc ve sürücüler kullanıyorum ekseriyetle cok nadir bilgisayarlı projelerimiz.bu yuzden yazılım yapmayı nadir kullanıyorum.sürücülerde dediğiniz gibi modbus veya ansi kullanıyor.bu da plc ye ilave kart demek.plc şirketleride eski protokollere; az destek yuksek maliyet veriyorlar. sizin tavsiyenizi plc de yapmak cok zor gibi görünüyor?

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri