CO2 tüplü lazer ekipmanları ?

@asenyurt ne yaptin sesin çıkmıyor bu ara yoksa lazeri tamamladin mi .

valla daha parçaları temin etmedim mali yönden sıkıntılı bir dönemdeyim lazer işi sarkabilir ama mutlaka yapıcam :)

Asenyurt laser ile yazı kazıma işiyle 1 yıl kadar uğraştım,elimde hem co2 40 w hemde istanbuldan aldığım 1.8 w diyot laser var,co2 40w olanı aliexpresten bi arkadaşa getirtmiştim lamba ve power 2 yıl önce 1000 liraya malolmuştu tr de çok pahalı fiyat söylüyorlar,1.8 w olanı üretici bir arkadaştan aldım hatta ebayde ilanları var sadece yurtdışına satıyor,1.8w ile kağıt kesebiliyorsun,fakat zemin koyu renkli ise ışını dağıtmadığı için kesim daha hızlı oluyor,yaptığım cnc nin z eksenine takarak (z kodlarını iptal ettim)ahşaba yazı denemeleri falan yapmıştım,m kodları ilede lazeri aç kapa yapıyordum ,sormak istediğin varsa cevaplayabilirim.Aldığım laser şu fakat 1.8 w olan modeli:
Eğer ki co2 laseri hazır alayım dersen 40w lık laser kaşe makinası olarak aratırsan senin işini görecektir.

http://www.ebay.com/itm/445nm-1400m...607?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a1771bdff

Asenyurt laser ile yazı kazıma işiyle 1 yıl kadar uğraştım,elimde hem co2 40 w hemde istanbuldan aldığım 1.8 w diyot laser var,co2 40w olanı aliexpresten bi arkadaşa getirtmiştim lamba ve power 2 yıl önce 1000 liraya malolmuştu tr de çok pahalı fiyat söylüyorlar,1.8 w olanı üretici bir arkadaştan aldım hatta ebayde ilanları var sadece yurtdışına satıyor,1.8w ile kağıt kesebiliyorsun,fakat zemin koyu renkli ise ışını dağıtmadığı için kesim daha hızlı oluyor,yaptığım cnc nin z eksenine takarak (z kodlarını iptal ettim)ahşaba yazı denemeleri falan yapmıştım,m kodları ilede lazeri aç kapa yapıyordum ,sormak istediğin varsa cevaplayabilirim.Aldığım laser şu fakat 1.8 w olan modeli:
Eğer ki co2 laseri hazır alayım dersen 40w lık laser kaşe makinası olarak aratırsan senin işini görecektir.

http://www.ebay.com/itm/445nm-1400m...607?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a1771bdff
40w CO2 ahşapta ne kadar verimli?

Kullanım amacına bağlı dostum,eğer markalama yada kazıma yapacaksan çok çok ideal,fakat sadece metal olmayan ürünlerde,metal olan ürünlerde ise yag yada fiber laser kullanılıyor,yag ve fiber laserler co2 laserlere oranla ortalama 10 kat daha pahalı,40 w co2 de 2-3 mm ahşabı,balsayı,mikayı rahatlıkla keser ,güç ünitesine bağlı 0-10 v pot ile gücü ayarlanarak istenen kesme veya kazıma işi gerçekleşiyor,laser kaşe makinalarıda aynı sistemde çalışıyor,kauçukta oyuklar açılarak kalıp elde ediliyor.Co2 laserin eksileri tüp boyutunun 70 cm den başlaması,sıvı soğutma teferruatı ve kısa ömürleri(3000 ile 6000 saat gibi)Genellikle kumaş,ahşap desenlemede reklam ve tabela sektöründe plaka harf kesiminde,ve galvo kafa bağlanarak hızlı markalama ve kodlama yapılabiliyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,200
Kullanıcılar
449,982
Son üye
admik

Yeni konular

Geri