Cnc yapmanin zamani geldi

lpt kartını başka sokete takmayı dene ,bir arkadaşın ki öyle düzelmişti.

Her sey iyi hos guzelde etiketleri keske turkce yazsaydin kurtaralim artik guzel turkcemizi kendi ulkemizde kendi yaptigin makine icin inglizlerin dilini kullaniyosun sozum sadece sana degil ama beni cok derinden yaraliyor asiri sekilde daraliyorum artik kendi esnafimin reklam tabelalarini okurken
Sizin Nick?

Eğer paralel porttan çalışan yazıcı, tarayıcı gibi bir cihaz bağlama şansı varsa PC, kart, kablo hepsinin çalıştığından emin olursunuz.

mach3 kendi sitesinden demo surumu yukledim ayarları asagidaki linke göre ayarladim y ve z ekseni calisti fakat x eksenin entegresi patladi neden kaynaklandığını cozemedim soketleri takarken enerji olmadan taktim ama neden patladi anlamadim simdi entegre siparişi verdim takip tekrar deneyeceğim https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/fabrikasyon-cnc-makinası.92576/page-10

İyi yönde bir gelişme .Bundan sonraki denemelerde(x ve y ekseninde) ''Z'' motoru kullan garanti olsun.Sonrasında bir tespit olursa diğer motorları devreye alır yada kontrol edersin.

sizinde yardimlarinizla oldu abi . dedigin gibi yapacagim entegreyi takip tekrar durumu bildirecegim abi

Entegre patladıysa step motoru yanlış balamışsın demektir yoksa durduk yere patlamaz entegreler.yenisini takmadan önce motor balantılarını kontrol et pdf lere göre bağlamadan önce ölçü aletiyle kontrol et pdf deki bağlantı şekli senin motora uyuyormu diye

Entegre patladıysa step motoru yanlış balamışsın demektir yoksa durduk yere patlamaz entegreler.yenisini takmadan önce motor balantılarını kontrol et pdf lere göre bağlamadan önce ölçü aletiyle kontrol et pdf deki bağlantı şekli senin motora uyuyormu diye

y ekseni ile ayni motor ikisinide olcerek taktim fakat takmadan önce yine bağlantıları kontrol ederim

herkese iyi bayramlar

entegreyi değiştirdim motorları çalıştırdım.fakat motorlar adım kaçırıyor vidalı mili elle cok rahat tutabiliyorum kablolarda shield bağlı motor tuning ayarları nasıl yaptıysam olmadı neden kaynaklanabilir acaba?

Forum istatistikleri

Konular
128,615
Kullanıcılar
450,618
Son üye
FerasFx

Yeni konular

Geri