Cnc Yapıyorum Yardım Edermisiniz?

Şimdi üzüldüm bak dert oldu bana, şu aşağıda gönderdiğim linki incele, ingilizcen var mı?

Bu linkte şu ana kadar benim en güvendiğim cnc tasarımının açıklaması var,
adam planlarını paralı satıyo 20 dolar fiyatı ama planlar çok iyi açıklanmış ve sadece tornavidayla vida sıkmayı bilsen bile anlarsın planları.
momus CNC | benchtop DIY router plans | machine specifications

bu link ise bu planlara bağlı kalarak yapılan cnclerin tartışıldığı forum başlığı toplam 153 tane konu açılmış.
Momus Design CNC plans

Bunları oku eğer aklına yatarsa planları satın al ebay üzerinden. makinanın toplam maliyeti 600-700 lirayı geçmez malzemeleri nerden alacağını bildikten sonra ve evde bu paralara yapılabilecek en rijit makinayı yapmış olursun.

takıldığın yer olursa sor

bu videoda da şöyle bi gösteriyo bitmiş makineyi

[video=youtube;3OWeZrrCWoY]http://www.youtube.com/watch?v=3OWeZrrCWoY[/video]

Haklısın hocam olur ancak nasıl olur dediğiniz gibi düşündüm yok burası takıldı yok şurası kaydırdı derdi olmaması lazım bence beklenti ne olursa olsun sistem sorunsuz olmalı hassasiyet ne istersen iste önemli olan sorunsuzluk bunu sizin yazdıklarınızdan gayet net gördüm hocam sigarayı bırakma kararı aldım bugün makineyi yapmak için baktım olmadı onu bırakamadım dedim ben adıyamam tütünü alayım şimdi aradım sipariş ettim aylık 210 tl kara geçeceğim kullanabilirsem :) istediğim gibi bi makine yapacağım umarım. Sizin yardımlarınız ile. Sanırım İki konuda da doğru yolu buldum hocam :)

kardeşim tütün falan içme sakın sigara iç daha iyi.
ben da 2 aydır içmiyorum bıraktım sigarayı.. hiç kullanma daha iyi.. iki günde bir sigaraya vericeğin parayı cebine at..

SİGARAYI BIIIIRRRRRAAAAAAKKKKKKK...

Ben 1 seneden fazla oldu. Kalp krizi geçirdim. Yedi damar by-pas oldu. Çektiğim şeyleri yaşayacağımı bilsem. Bir milyon gün yaşayacağımı bile bilsem 1 tek sigara içmezdim. HAstaneye girdiğim günden beri içmiyorum çok şükür.
Sigarayı bırakmana yardımcı olacaksa, delik deşik vücudumdan görsellerde gönderebilirim. İçin kaldırırmı bilmem.

Tek birşey söyliyeyim şu an bile çok geç ama ne kadar çabuk bırakırsan o kadar iyi.

Gecmis olsun hocam, kesinlikle haklisiniz. birak harcadigin parayi saglik?
gencken cok koymuyo hissedilmiyo sigaranin goturusu ama yas biraz 40 lara yaklasmasin hemen kendini oyle ya da boyle gostermeye basliyo.
zaten biraksan aylik 250 lira karin var kafadan 4 ayda cnc yaparsin sadece sigaraya verdigin parayla.

... Yedi damar by-pas.. HAstaneye girdiğim günden beri içmiyorum çok şükür...İçin kaldırırmı bilmem.
.

Hocam Allah CC şifalar versin gelmiş geçmiş olsun.

Ömer Bayezit hoca , yapay kalb üzerinde çalışırken bazı bilgiler verdi ve numuneler gösterdi.
Kalb rahatsızlığı ile başvuranlara kafadan soruyorlar.
Sigara içiyormusun , ailede kalb krizinden giden var mı ..
Adamın birinin kapakcıklar değişmiş.
Yapay kapakcık takılmış.
Söz dinlememiş, sigaraya devam ilaçları kullanmamış yiyeceklere dikkat etmemiş , o kapakcıklarda çalışamaz hale gelmiş.
Çıkarmışlar yenisini takmışlar.
Orijinal kapakcıklar ve değişen yapay kapakcığı bir sıvıda saklıyorlar.
Aslında sigara içenlerin evlerinde birer adet ortalık yerde durmalı .
Görüntüsü bile dehşet verici.
Çıkarılan yapay kapakcığı bana verdiler , deneylerde kullanmam için.
Üzerindeki birikintileri maket bıçağı ile zor kestim temizledim .

Küçük yaşlarda marifetmiş gibi başladığım sigarayı 25 sene kadar içtim.
Özel kutulara saklar bir müddet daldıktan sonra bir taşın üstüne tüner yakardım sonra dalışa devam.
Sanki hiç zararı yok gibiydi.
Bebelerim kokuyorsun diye öptürmez olduklarında düşünmeye başladım.
Sonra karar verdim ve bıraktım , çok şükür Rabbime.
Bırakınca anlaşılıyor.
Sabah kalkınca boğazını temizlemeye uğraşırsın hemen bir şeyler atıştırıp ağzındaki kötü hisden kurtulmaya çalışırsın , her nefesde kelebekli koyun gibi hırlar durursun.
Sorsalar sigaranın bana zararı yok dersin.
Etrafındaki insanların neler çektiğini bilmezsin ne kokusu ben kokmam dersin...
.
.
Fakat ne kadar yazsak boş .
Laf dinlemez bunlar.
Sallandıracaksın bir kaç tanesini meydanda bak nasıl bırakıyorlar...:D

Son düzenleme:
en çok da birisi sigarayı uzattığı zaman "ben bıraktım kardeşim" diyebilmek çok güzel. ben buna hep özenmişimdir.

geçmiş olsun.

SİGARAYI BIIIIRRRRRAAAAAAKKKKKKK...

Ben 1 seneden fazla oldu. Kalp krizi geçirdim. Yedi damar by-pas oldu. Çektiğim şeyleri yaşayacağımı bilsem. Bir milyon gün yaşayacağımı bile bilsem 1 tek sigara içmezdim. HAstaneye girdiğim günden beri içmiyorum çok şükür.
Sigarayı bırakmana yardımcı olacaksa, delik deşik vücudumdan görsellerde gönderebilirim. İçin kaldırırmı bilmem.

Tek birşey söyliyeyim şu an bile çok geç ama ne kadar çabuk bırakırsan o kadar iyi.

Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim.

Umarım konu sahibi alması gereken dersi alabilir. Hem bütçesi için hem sağlığı için.

Şimdi üzüldüm bak dert oldu bana, şu aşağıda gönderdiğim linki incele, ingilizcen var mı?

Bu linkte şu ana kadar benim en güvendiğim cnc tasarımının açıklaması var,
adam planlarını paralı satıyo 20 dolar fiyatı ama planlar çok iyi açıklanmış ve sadece tornavidayla vida sıkmayı bilsen bile anlarsın planları.
momus CNC | benchtop DIY router plans | machine specifications

bu link ise bu planlara bağlı kalarak yapılan cnclerin tartışıldığı forum başlığı toplam 153 tane konu açılmış.
Momus Design CNC plans

Bunları oku eğer aklına yatarsa planları satın al ebay üzerinden. makinanın toplam maliyeti 600-700 lirayı geçmez malzemeleri nerden alacağını bildikten sonra ve evde bu paralara yapılabilecek en rijit makinayı yapmış olursun.

takıldığın yer olursa sor

Hocam dert etme her şerde var bi hayır görüldüğü gibi inşallah diyorum. ve incelemeye devam ediyorum hocam iyi çalışmalar.

Forum istatistikleri

Konular
128,604
Kullanıcılar
450,606
Son üye
csancar

Yeni konular

Geri