Cnc Yapıyorum Yardım Edermisiniz?

Keşke X eksenini krom mil yerine Y ekseni gibi destekli mil kullansaymışınız. Tezgah sıfırlamak kullandığınız freze çok küçük değil mi ? 8 yada 12 mm bağlanabilirdi o motorlara.

En çok merak ettiğim ise profilleri kaynakla birleştirilmiş sanırım. Gönyesini nasıl ayarladınız. Kaynak soğudu zaman çeker gönye falan kalmaz ortada :) Çok usta ellerin kaynatması lazım :)
Öğrenci işi abi garip bi 3 mm var elimde sadece :D Kaynakçı ustaydı ama ufak tefek gönye problemleri var tabi hocam.vakit ve nakit oldukça eksiklerini gidercem inşaallah :)

İlk makinanmı bu? Eğer öyleyse güzel olmuş. Yapmaya devam edersen yanlışlarını görmüşsündür daha güzel şeyler çıkar ileride. Birde kullandıgın freze motorunun daha az sesli çalışanları var bunu kaçliraya aldın bilmem ama 80 liraya çok sessiz çalışan birtane baktım ben geçenlerde öyle birşey alırsan baş ağrısıda yapmaz :) tebrik ediyorum tekrar
Teşekkür ederim abi.evet ilk makinam plansız projesiz yaptım eksikler hatalar var inş zamanla toparlarım onları.makitayı 250 tlye aldım abi.senin bahsettiğin motorun linki filan varsa bakabilir miyiz hem sessiz hem ucuz diyosun :D

Teşekkür ederim abi.evet ilk makinam plansız projesiz yaptım eksikler hatalar var inş zamanla toparlarım onları.makitayı 250 tlye aldım abi.senin bahsettiğin motorun linki filan varsa bakabilir miyiz hem sessiz hem ucuz diyosun :D

Dükkana geçince sana marka model gönderirim bugün

arkadaslar merhaba bende bir cnc yapmak istiyorum ama suan tezgazı yapmak istiyorum ev sartlarında kullnacagımdan ufak bir sye istiyorum 100*60*30 olculaerınde ben bu tezgahı mdf denmı yoksa profildenmı yapıcam yardımcı olurmusunuz ve olçüleri nasıl belirliyecegim

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri